1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Újabb MVM Operakaland: Spartacus című balettelőadás

Újabb MVM Operakaland: Spartacus című balettelőadás

2023. október 12-én, csütörtökön ismét ellátogatott az Óbudai Árpád Gimnázium 40 diákja Molnárné Vámos Katalin szervezésében a Magyar Állami Operaház Andrássy úti épületébe.

Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus című balettelőadás Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt. „A téma örök, amíg embereket nyúznak, ölnek, igazságtalanul bántanak, és vannak emberek, akik kitörni vágynak.” (Seregi László)

Köszönjük a lehetőséget az MVM támogatásával létrejövő előadás szervezéséért a Magyar Állami Operaház szervezőinek, különösen Nyáguly Emőke művészeti titkárnak.