1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Újabb operakaland: Anyegin című balettelőadás

Újabb operakaland: Anyegin című balettelőadás

2024. január 11-én ismét 50 árpádos diák járt az Andrássy úti Operaházban, hogy megtekintse John Cranko háromfelvonásos balettjét, mely Alekszandr Szergejevics Puskin verses regénye és P. I. Csajkovszkij zenei művei, legnagyobb részben az Évszakok-ciklus meghangszerelt változata alapján készült el.
Puskin verses regénye a világirodalomnak egy olyan gyöngyszeme, amely örökérvényű emberi viszonyokat és helyzeteket ábrázol. A tánc nyelvén előadott finom, lírai és drámai jelenetek, a csodás díszlet és muzsika elvarázsolták a látogatókat. A diákok, a programot szervező tanárnő, Molnárné Vámos Katalin és a kísérőtanárok (Ecsedi Grácia, Csernus Magdolna és Csizmazia Mátyás) mindannyian nagy örömmel fogadták a csodás és ihletett estét.
Köszönjük a lehetőséget: az MVM támogatásával létrejövő előadás szervezését a Magyar Állami Operaház munkatársainak, különösen Nyáguly Emőke művészeti titkárnak.