1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Árpád Média » Vágás és más utómunkák

Vágás és más utómunkák

A tábor során leforgatott jelenetekből a különböző filmrészleteket a vágás során szerkesztik össze, hogy egy kész nézhető kisfilmmé álljon össze a végén. Mondhatjuk úgy is, hogy a munkának csak a felénél tartanak a stábok, mert csak ezután jön a neheze: a digitális filmes utómunka.  Első lépésként ki kellett válogatni a használható felvételeket, ebben segít a script, amiben folyamatosan naplózták a forgatás során a felvételeket, megjelölve  a hibákat és hasznos részeket. A vágást általában egyvalaki készíti, nagyobb produkcióknál asszisztenssel.  A két stáb filmjeinek vágója Csizmadia Dávid valamint Dovala Dominik. Őket a  mentorok továbbra is segítik a munkában, időnként közösen megnézik a nyers, még vázlatosnak mondható filmeket, és tanácsokat adnak. Amikor a videóvágás kész, akkor következik a hangbeállítás, hangkeverés és az effektezés. Az utómunka legalább olyan kreatív feladat, mint a forgatókönyv írás vagy a rendezés, de sokkal időigényesebb, hiszen az egész film stílusát meghatározza majd a vágások ritmusa.

Az egész éves program és az eszközök beszerzése a Nemzeti Tehetség Program – 1823 támogatásával jött létre.