1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Vajda-előadás Tatán

Vajda-előadás Tatán

125 éve hunyt el Vajda János (1827-1897) költő – a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság ingyenes rendezvénye a tatai Piarista Rendházban került megrendezésre november 17-én, csütörtökön 17 órától Molnárné Vámos Katalin, az Óbudai Árpád Gimnázium magyartanára előadásában.

A diavetítéssel és versfelolvasással kísért foglalkozáson szó volt Vajda János élete, pályaképe és néhány kiemelt alkotásának elemzésén túl a cisztercita és piarista rendházakról, József Károly főherceg alcsúti mintagazdaságáról, a kávéházi irodalmi életről, a „hídember” romantikus és szimbolista vonásairól, a nagy utód, Ady értékítéletéről és Vajda utóéletéről, megítéléséről is.