1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Zsinagógalátogatás, vendégségben dr. Verő Tamás rabbinál

Zsinagógalátogatás, vendégségben dr. Verő Tamás rabbinál

2024. március 1-jén a 9.a osztály Molnárné Vámos Katalin magyartanár szervezésében és Ecsedi Grácia osztályfőnök kíséretében osztályfőnöki órán tanulmányi kirándulást tett a Frankel Leó utcai (49. szám), ma is működő újlaki zsinagógában.

Az érdeklődő csoportot dr. Verő Tamás rabbi fogadta nagy szeretettel, kedvességgel, humorral és nyitottsággal. A zsidó tanító mesélt az épület történetéről és részeiről, a kultuszról és hagyományokról, a szimbólumokról, megmutatta a frigyszekrényt és a Tórát. A diákok bátran kérdeztek a vendéglátótól, sok újdonságot, olykor szomorú eseményeket ismerhettek meg általa.

Dr. Verő Tamás rabbi mindig is nagy hangsúlyt fektetett a gyerekekkel, diákokkal történő együttműködésre. Ennek köszönhetően ez a rendkívüli tanóra igazán kötetlen hangulatú beszélgetéssé, emlékezetes eseménnyé válhatott. Hálásak vagyunk neki a vendéglátásért.