1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Német munkaközösség archívum » A nemzetiségi tagozatosok a Budai Sváb Délutánon jártak
A nemzetiségi tagozatosok a Budai Sváb Délutánon jártak

A nemzetiségi tagozatosok a Budai Sváb Délutánon jártak

A német nemzetiségi tagozatosok egy része Magyar Margit tanárnő és jómagam vezetésével a Budai Sváb Délután színvonalas programján vettek részt. A szeptember 21-én, a MOM Kulturális Központban megtartott műsor egyik hatalmas kuriózuma volt az a darab, amit a solymári Kompanei amatőr színtársulat adott elő solymári sváb nyelvjárásban. Talán nem minden szót értettünk belőle, a kedves, szerelmes történet mégis nagyon sok új információval szolgált diákjaink számára. Láthatták például, hogy a német nemzetiségi családoknál hogy nézett ki a klasszikus szobabelső, milyenek voltak a családon belüli kapcsolatok, a népviselet, vagy a leánykérő szokások. A program második felében pedig a Herbstrosen táncegyüttest, a zsámbéki Lochberg Regionális Tánccsoportot, és a Soroksári Német Nemzetiségi Tánc Egyesületet láthattuk, hallhattuk, akiken szintén megfigyelhettük a területre jellemző sváb népviseletet, valamint azt, hogy a tánc és a zene még ma is nagyon erősen hozzátartozik a sváb népszokásokhoz.

Gárdonyi Viktória (gyakorlótanár, ELTE)

sváb du.