1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Matematika munkaközösség » Az idei Ericsson-díjasunk Sztojcsevné Fekete Mária tanárnő

Az idei Ericsson-díjasunk Sztojcsevné Fekete Mária tanárnő

A tanárnő a 2018. június 8-án a Magyar Tudományos Akadémia Felolvasótermében tartott ünnepségen vehette át az “Ericsson – a matematika népszerűsítéséért” immár 20. alkalommal kiosztott díját. Az alábbiakban a méltatásakor elhangzottakat idézzük:

“Tanítványai minden évben szép számban vesznek részt a Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok és az ABACUS matematikai lapok 10-14 éveseknek című folyóiratokban kitűzött levelelző matematikai versenyek feladatainak megoldásában, ahol jó helyezéseket érnek el. Az ABACUS pontversenyében az elmúlt években országos 1., 3., 6. és 7. helyezést értek el a tanulói. A Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok K pontversenyében országos 5. helyezést, C pontversenyében országosn 6. helyezést ért el egy-egy tanítványa. Rajtuk kívül több alkalommal szerepeltek tanítványai eredményesen a különböző országos versenyeken. Öt évvel ezelőtt egyik elindítója, a mai napig egyik szakmai irányítója az iskolai matematikai tábornak.
Az Amfiteátrum Kupa matematikaverseny lebonyolításában minden tanévben nagyon lelkesen vesz részt.”

A tanárnő kitüntetéséhez szívből gratulálunk!