1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Diákok eredményei 2022/23

Diákok eredményei 2022/23

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2022/23-as tanévben.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe jutottak:
Vizuális kultúrából Izsa Bernadett (12.c), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.
Informatikából (II. kategória: programozás) 5. helyezett Hartmann Botond (12.b), tanára Gedeon Veronika.
Fizikából (II. kategória) Hartmann Botond (12.b), tanára Kürtösi Balázs.
Fizikából
(I. kategória) Seprődi Barnabás (11.b), tanára Gärtner István.
Angol nyelvből
(I. kategória) Higl Patrik (12.a) és Kovács Marcell (12.a), tanáruk Pápai Éva.
Mozgóképkultúra és médiaismeretből
Skrodzki Marko (12.a), tanára dr. Gizelláné Neubauer Babett.
Német nyelvből
(I. kategória) Ormai Norman (12.d), tanára Csorbáné Tóth Irén; valamint Sáska Gábor (11.c), tanára Frajna Mirella.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutottak:
Drámából Csépe Emma (12.d), tanára Móczárné Köves Eszter.
Angol nyelvből (I. kategória) Radnai Réka (12.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira.
Biológiából (II. kategória) Buday Gergely (11.c), tanára Tarlós Péter; Márkus Ágnes (12.c), tanára Ónodi Lívia; valamint Menges Anna (12.a), tanárai Magainé Bene Zsuzsanna és Tarlós Péter.
Magyar irodalomból Csépe Emma (12.d), tanárai Feketéné Kovács Anikó és Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjében 8. helyezett Buday Gergely (11.c), tanára Csányi Levente.

A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjébe jutott Halmos Balázs (8.c), tanára Izsáné Deák Mária, Laskai Botond (11.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária, valamint Hartmann Botond (12.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

Az Izsák Gyula komplex természettudományi versenyen 3. helyezett Hartmann Botond (12.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (matematika), Kürtösi Balázs (fizika) és Gedeon Veronika (informatika).

A budapesti diákolimpia megnyerésével a sakkcsapat diákolimpia országos döntőjébe jutott III-IV. korcsoportos csapatunk, tagjai: Földes Márton (8.b), Solti Bálint (9.b), Hajdú Vince (7.b), Hangyál Dóra (7.a) és Ladányi Nóra (7.b). A csapat edzője Csabai Viktor.

A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjébe jutott Izsa Jenő (10.c), tanára Kéri András, valamint Pozderka Máté (12.d), tanára dr. Nánay Mihály.

A Curie természetvédelmi emlékverseny országos döntőjébe jutott a 10.c csapata, tagjai: Godó Loránd, Izsa Jenő és Sipos Petra, felkészítő tanáraik Kéri András és Tarlós Péter.

A Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny országos döntőjében 12. helyezett Szlávy Kata, 13. helyezett Pozderka Máté (12.d), tanáruk dr. Nánay Mihály.

A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjébe jutott Pazicski Balázs (10.a), tanára dr. Szendi Emma, valamint Fodor Dóra és Szél Zsófia (10.b), tanáruk Kovácsik Antal.

A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjébe jutott Gere Gábor (12.b), Reinhardt Milán (11.b), Horváth Ábel (10.b), Kovács Mátyás (9.b) és Mihály Zsolt (8.b), tanáraik Gedeon Veronika (GG), Kürtösi Balázs (GG), Sztojcsevné Fekete Mária (RM, KM, MZs) és Vargáné Szukics Sarolta (HÁ).

A Curie kémiaverseny országos döntőjébe jutott Izsa Jenő (10.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.

A barcsi Országos angol nyelvi verseny döntőjébe jutott Bodor Balázs, Hartmann Liza és Wavrik Julianna (9.a), valamint Lengyel Attila (9.d), tanáraik Nyeste Katalin (WJ), Lienhardt Krisztina (BB, HL) és Pogányné Miskolczi Enikő (LA).

A Bolyai természettudományi csapatverseny országos döntőjében 10. helyezett a 8.c csapata, tagjai: Édes-Fábián Sebestyén, Halmos Balázs, Lampert Bence és Parditka Márton, tanáraik Kovácsné Keszléri Erzsébet, dr. Nánay Mihály és Solti Viktória; 26. helyezett a 8.b csapata, tagjai: Czeller-Kovács Daniel, Földes Márton Gábor, Tótvári-Lázár Ábel és Veres Benjámin, tanáraik Hencz Eszter, Kis Róbert, Solti Viktória és Sziliné Dienes Irén.

A Hungeo angol nyelvű országos földrajzversenyen 21. helyezett Pacsika Levente (11.a), tanárai Belley Kinga (angol) és Kéri András (földrajz).

A B33 (streetball) diákolimpia országos döntőjébe jutott V-VI. korcsoportos lány- és fiúcsapatunk is. A csapatok tagjai: Konta Sarolt (11.b), Nagy Viktória (10.b), Van Rijs Dóra (12.b) és Van Rijs Luca (12.b), illetve Kiss-Leizer Gergő (10.b), Pintye Ákos (11.b), Rosta Péter (9.b) és Vasali Mátyás (12.a). Csapatvezető: Gyanó Éva.

A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjébe jutott Chen Kewei, Fejes-Tóth Zsófia és Korbai Csaba (7.b), tanáraik Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Zombori Anna, valamint Hágen Attila és Pázmándi Renáta (8.b), tanáraik Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária.

A Semmelweis Egyetem által meghirdetett Egészségverseny országos döntőjébe jutott a 10.c csapata, tagjai: Bíró Bálint, Godó Lóránd, Izsa Jenő, Sipos Petra és Szalma Lilien, tanáruk Tarlós Péter.

A Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Felnőttek Gimnáziuma által meghirdetett Országos Vers- és Prózaíró, Fotó és Diaporáma Versenyen vers kategóriában 2. helyezett Merklik Blanka (10.c), tanára Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

A BankCode pénzügyi-gazdasági verseny országos döntőjébe jutott a Reál Forint nevű csapat, tagjai: Izsa Jenő (10.c), Kovács Nario Attila (10.d) és Takács Dávid (10.b), felkészítő tanáruk Kozma Sándor.

A Dürer matematikaverseny országos döntőjében 5. helyezett a Fodor Dóra, Seprődi Lili (10.b), Elekes Dorottya (Fasori Evangélikus Gimnázium) csapat, tanáraik dr. Besenyei Ádám, Blumenau-Szabó Zsuzsanna, Koncz Levente, Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

A Juvenes Translatores (Fiatal Fordítók) versenyen dicséretben részesült (ezzel a magyar versenyzők között a legjobb 11 közé került) Horváth Lóránt (11.b), tanára Belley Kinga.

Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjébe jutott Wavrik Julianna (9.a), felkészítette a magyar munkaközösség.

A Bugát Pál Kárpát-medencei középiskolai természetismereti műveltségi vetélkedő országos döntőjébe jutott a 12. évfolyam csapata, tagjai: Fenyvesi Zita (12.a), Garadnai Lilla (12.c), Menyhárt Gellért (12.d), tanáraik Gärtner István, Magainé Bene Zsuzsanna, dr. Nánay Mihály, Tarlós Péter és dr. Tüdős Éva.

Az e-Hód országos informatikai versenyen a 7-8. évfolyamos kategóriában (8017 induló közül) 28. helyezett Rékasi-Varsádi Gergő (7.b), 61. helyezett Balasi Tamás (7.b), Faragó Sándor (7.a) és Halmos Balázs (8.c), 85. helyezett Fehér Ádám (7.b); a 9-10. évfolyamos kategóriában (13 283 induló közül) 28. helyezett Seprődi Lili (10.b) és Szél Zsófia (11.b), tanáraik Solti Viktória (FS, HB) és Vargáné Szukics Sarolta (BT, FÁ, RVG, SL, SzZs).

A kadett vívó országos bajnokságon a férfi tőr csapatversenyben a TUS Fencing csapatának tagjaként 3. helyezett Szabó Ferenc (9.a).

A rövidpályás úszó országos bajnokságon az UTE csapatának tagjaként a 4×200 méteres gyorsváltóban 1. helyezett, a 4×100 méteres mix vegyesváltóban 2. helyezett, a 4×100 méteres mix gyorsváltóban 3. helyezett Tankó Beatrix (12.b).

A pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma által rendezett Babits Mihály nyelvhasználati versenyen különdíjat kapott Besze Zalán (11.d), felkészítő tanárai Molnárné Vámos Katalin és Simon Péter.

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 28. helyezett a 7.c csapata, tagjai: Jankovics Pál, Pulai Nimród, Szilágyi Gergely, Támcsu Vince, tanáruk: Móczárné Köves Eszter, a döntőbe jutott még a 8.c csapata, tagjai: Molnár Edit, Nagy Nikolett, Nébald Melinda, Rózsai Júlia, tanáruk: Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

A Zöld Gömb országos fenntarthatósági televíziós vetélkedő 2022 őszi évadában 1. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium csapata. A csapat tagjai Hilken Gréta (9.c), valamint Dózsa Liána, Godó Loránd és Izsa Jenő (10.c), felkészítő tanáruk Kozma Sándor.

A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjébe jutott a 7.b csapata, tagjai: Horváth Kende, Káldy Zsófia, Lay Kristóf és Wendl Júlia, tanáraik Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Zombori Anna.

Az atlétika U16 országos bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (9.b).

A Seychelles-szigeteken megrendezett utánpótlás nyílt vízi úszó világbajnokságon a 4×1500 méteres mixváltóban világbajnok Hambardzumyan Arshak (12.d).

A pozsonyi Olimpiai Reménységek Versenyén kajak-kenuban az U17-es korosztályban C2 200 és 500 méteren 1. helyezett, C1 1000 méteren 4. helyezett Mészáros Milán (11.b).

A 2022-es U18-as vízilabda világbajnokságon győztes magyar válogatott tagja volt Szépfalvi Gergely (12.b).

A budapesti vizes világbajokságon a szinkronúszás szabad kombinációs csapatversenyében 8. helyezett, a highlight kűrben 11. helyezett, a római úszó Európa-bajnokságon a highlight kűrben 4. helyezett, a szabad kombinációs csapatversenyben 6. helyezett magyar válogatott tagja volt Hatala Hanna (12.d).

A görögországi kosárlabda U18-as Európa-bajnokságon 11. helyezett magyar válogatott tagja volt Van Rijs Dóra (12.b).

A bulgáriai kosárlabda U16-os B-divíziós Európa-bajnokságon 13. helyezett magyar válogatott tagja volt Kiss-Leizer Gergő (10.b).

A röplabda U17-es Európa-bajnokságon 10. helyezett magyar válogatott tagja volt Fekete Fanni (10.d) és Nagy Sophia (11.b).

A spliti vízilabda Európa-bajnokságon ezüstérmes magyar válogatott tagja volt Vadovics Viktor, 2017-ben érettségizett diákunk.

A 2022-es sakkolimpián 8. helyezett magyar válogatott tagja volt Kántor Gergely, 2018-ban érettségizett diákunk.

Jó tanuló, jó sportoló

December 5-én adták át az óbudai "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és okleveleket. Tanulóink közül idén 11-en részesültek az elismerésben. tovább olvasom »

Középiskola 2022 – A 100 legjobb gimnázium

A 20/21-es tanév adatai alapján a HVG közzétette A 100 legjobb gimnázium című kiadványában a középiskolák legutóbbi rangsorát, melyben az Óbudai Árpád Gimnázium a 17. helyen szerepel. Ez egyben a legjobb árpádos helyezés a rangsor készítésének kezdete óta. tovább olvasom »

Német nemzetiségi tagozatos diákjaink elismerése

Kiemelkedő tanulmányi eredményük és a német nemzetiség hagyományainak ápolásában nyújtott munkájuk elismeréseképpen a Budapesti Német Önkormányzat ösztöndíjában részesültek iskolánk nemzetiségi csoportjába járó tanulóink, Koncz János (10.d) és Koncz Endre (12.d). tovább olvasom »

Szépfalvi Gergely U18-as vízilabda világbajnok és más nemzetközi sportsikerek

A nyáron számos sportágban képviselték a magyar színeket árpádos diákok különböző korosztályos és felnőtt világversenyeken, és ezeken szép sikereket értek el. A legnagyobb bravúr az U18-as férfi vízilabda válogatott nevéhez fűződik, amely megnyerte a Szerbiában rendezett világbajnokságot. A világbajnok magyar csapat tagja volt Szépfalvi Gergely (11.b). tovább olvasom »