1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Diákok eredményei 2022/23

Diákok eredményei 2022/23

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2022/23-as tanévben.

A rövidpályás úszó országos bajnokságon az UTE csapatának tagjaként a 4×200 méteres gyorsváltóban 1. helyezett, a 4×100 méteres mix vegyesváltóban 2. helyezett, a 4×100 méteres mix gyorsváltóban 3. helyezett Tankó Beatrix (12.b).

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 28. helyezett a 7.c csapata, tagjai: Jankovics Pál, Pulai Nimród, Szilágyi Gergely, Támcsu Vince, tanáruk: Móczárné Köves Eszter, a döntőbe jutott még a 8.c csapata, tagjai: Molnár Edit, Nagy Nikolett, Nébald Melinda, Rózsai Júlia, tanáruk: Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

A Zöld Gömb országos fenntarthatósági televíziós vetélkedő 2022 őszi évadában 1. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium csapata. A csapat tagjai Hilken Gréta (9.c), valamint Dózsa Liána, Godó Loránd és Izsa Jenő (10.c), felkészítő tanáruk Kozma Sándor.

A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjébe jutott a 7.b csapata, tagjai: Horváth Kende, Káldy Zsófia, Lay Kristóf és Wendl Júlia, tanáraik Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Zombori Anna.

Az atlétika U16 országos bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (9.b).

A Seychelles-szigeteken megrendezett utánpótlás nyílt vízi úszó világbajnokságon a 4×1500 méteres mixváltóban világbajnok Hambardzumyan Arshak (12.d).

A pozsonyi Olimpiai Reménységek Versenyén kajak-kenuban az U17-es korosztályban C2 200 és 500 méteren 1. helyezett, C1 1000 méteren 4. helyezett Mészáros Milán (11.b).

A 2022-es U18-as vízilabda világbajnokságon győztes magyar válogatott tagja volt Szépfalvi Gergely (12.b).

A budapesti vizes világbajokságon a szinkronúszás szabad kombinációs csapatversenyében 8. helyezett, a highlight kűrben 11. helyezett, a római úszó Európa-bajnokságon a highlight kűrben 4. helyezett, a szabad kombinációs csapatversenyben 6. helyezett magyar válogatott tagja volt Hatala Hanna (12.d).

A görögországi kosárlabda U18-as Európa-bajnokságon 11. helyezett magyar válogatott tagja volt Van Rijs Dóra (12.b).

A bulgáriai kosárlabda U16-os B-divíziós Európa-bajnokságon 13. helyezett magyar válogatott tagja volt Kiss-Leizer Gergő (10.b).

A röplabda U17-es Európa-bajnokságon 10. helyezett magyar válogatott tagja volt Fekete Fanni (10.d) és Nagy Sophia (11.b).

A spliti vízilabda Európa-bajnokságon ezüstérmes magyar válogatott tagja volt Vadovics Viktor, 2017-ben érettségizett diákunk.

A 2022-es sakkolimpián 8. helyezett magyar válogatott tagja volt Kántor Gergely, 2018-ban érettségizett diákunk.

Középiskola 2022 – A 100 legjobb gimnázium

A 20/21-es tanév adatai alapján a HVG közzétette A 100 legjobb gimnázium című kiadványában a középiskolák legutóbbi rangsorát, melyben az Óbudai Árpád Gimnázium a 17. helyen szerepel. Ez egyben a legjobb árpádos helyezés a rangsor készítésének kezdete óta. tovább olvasom »

Német nemzetiségi tagozatos diákjaink elismerése

Kiemelkedő tanulmányi eredményük és a német nemzetiség hagyományainak ápolásában nyújtott munkájuk elismeréseképpen a Budapesti Német Önkormányzat ösztöndíjában részesültek iskolánk nemzetiségi csoportjába járó tanulóink, Koncz János (10.d) és Koncz Endre (12.d). tovább olvasom »

Szépfalvi Gergely U18-as vízilabda világbajnok és más nemzetközi sportsikerek

A nyáron számos sportágban képviselték a magyar színeket árpádos diákok különböző korosztályos és felnőtt világversenyeken, és ezeken szép sikereket értek el. A legnagyobb bravúr az U18-as férfi vízilabda válogatott nevéhez fűződik, amely megnyerte a Szerbiában rendezett világbajnokságot. A világbajnok magyar csapat tagja volt Szépfalvi Gergely (11.b). tovább olvasom »