1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Diákok eredményei 2022/23

Diákok eredményei 2022/23

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2022/23-as tanévben.

ANGOL NYELV
OKTV
(I. kategória) 10. helyezett Higl Patrik (12.a), 22. helyezett Kovács Marcell (12.a), tanáruk Pápai Éva.
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Radnai Réka (12.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira.
Az OÁTV országos döntőjében 1. helyezett Papp Dorottya (8.c), tanára dr. Széllné Hajdú Indira.
A barcsi Országos angol nyelvi verseny döntőjében 12. helyezett Hartmann Liza és Wavrik Julianna, 18. helyezett Bodor Balázs (9.a), 20. helyezett Lengyel Attila (9.d), tanáraik Lienhardt Krisztina (HL, BB), Nyeste Katalin (WJ) és Pogányné Miskolczi Enikő (LA).
A Juvenes Translatores (Fiatal Fordítók) versenyen dicséretben részesült (ezzel a magyar versenyzők között a legjobb 11 közé került) Horváth Lóránt (11.b), tanára Belley Kinga.
A Harry Potter verseny országos döntőjében 17. helyezett a 9.d csapata, tagjai: Berta Boriska, Koska Dorottya és Nyíri Boróka, tanáruk Pogányné Miskolczi Enikő.

BIOLÓGIA
Az OKTV (II. kategória) II. fordulójába jutott Buday Gergely (11.c), tanára Tarlós Péter; Márkus Ágnes (12.c), tanára Ónodi Lívia; valamint Menges Anna (12.a), tanárai Magainé Bene Zsuzsanna és Tarlós Péter.

FIZIKA
OKTV
(I. kategória) 6. helyezett Seprődi Barnabás (11.b), tanára Gärtner István.
OKTV
(II. kategória) 20. helyezett Hartmann Botond (12.b), tanára Kürtösi Balázs.
Az Austrian Young Physicists’ Tournament (AYPT) nemzetközi fizikaversenyen a 4. helyezett magyar csapat tagjaként egyéniben bronzérmet szerzett Seprődi Barnabás (11.b), tanára Gärtner István.
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) fizika pontversenyében 2. helyezett Seprődi Barnabás (11.b), tanára Gärtner István.
A Mozaik internetes tanulmányi versenyen 6. helyezett Izsa Jenő (10.c), tanára Gärtner István.

FÖLDRAJZ
A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 8. helyezett Pozderka Máté (12.d), tanára dr. Nánay Mihály, 11. helyezett Izsa Jenő (10.c), tanára Kéri András.
A Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny országos döntőjében 12. helyezett Szlávy Kata, 13. helyezett Pozderka Máté (12.d), tanáruk dr. Nánay Mihály.
A Jakucs László földrajzverseny országos döntőjében (a 11-12. osztályosok mezőnyében) 17. helyezett a Godó LorándIzsa Jenő páros (10.c), tanáruk Kéri András.
A Hungeo angol nyelvű országos földrajzversenyen 21. helyezett Pacsika Levente (11.a), tanárai Belley Kinga (angol) és Kéri András (földrajz).
Az “Itthon otthon vagy” honismereti és földrajzverseny országos döntőjében 3. helyezett Gradsack Márk (9.a), tanára Sziliné Dienes Irén, 10. helyezett Imre Boróka (9.c), tanára dr. Nánay Mihály.

FRANCIA NYELV
A Francia Intézet és a Goethe Intézet által szervezett francia-német kvízversenyen (343 csapat közül) 24. helyezett az Árpád csapata, tagjai: Imre Boglárka (11.a), Csendes Csongor, Mazák Eszter és Vankó Dániel (11.c), tanáraik Frajna Mirella és Szebenyi Katalin.

GAZDASÁG, PÉNZÜGY
A “Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis” pénzügyi gazdasági verseny országos döntőbe jutott a Reál Forint nevű csapat, tagjai: Bíró Bálint, Dózsa Liána, Godó Loránd és Izsa Jenő (10.c), felkészítő tanár Kozma Sándor.
A BankCode pénzügyi-gazdasági verseny országos döntőjébe jutott a Reál Forint nevű csapat, tagjai: Izsa Jenő (10.c), Kovács Nario Attila (10.d) és Takács Dávid (10.b), felkészítő tanáruk Kozma Sándor.

INFORMATIKA
OKTV
(II. kategória: programozás) 5. helyezett Hartmann Botond (12.b), tanára Gedeon Veronika.
Hartmann Botond ezzel az eredménnyel bejutott a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia (IOI) válogatóversenyébe.
A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében (11-12. oszt.) 1. helyezett Reinhardt Milán (11.b), 43. helyezett Gere Gábor (12.b), (9-10. oszt.) 11. helyezett Horváth Ábel (10.b), 65. helyezett Kovács Mátyás (9.b), (7-8. oszt.) 3. helyezett Mihály Zsolt (8.b), tanáraik Gedeon Veronika (GG), Kürtösi Balázs (GG), Sztojcsevné Fekete Mária (RM, KM, MZs) és Vargáné Szukics Sarolta (HÁ).
Ezekkel az eredményekkel Reinhardt Milán és Horváth Ábel bejutott a Közép-Európai Informatikai Diákolimpia (CEOI),  Mihály Zsolt pedig az Európai Junior Informatikai Diákolimpia (EJOI) válogatóversenyébe is.
Az e-Hód országos informatikai versenyen a 7-8. évfolyamos kategóriában (8017 induló közül) 28. helyezett Rékasi-Varsádi Gergő (7.b), 61. helyezett Balasi Tamás (7.b), Faragó Sándor (7.a) és Halmos Balázs (8.c), 85. helyezett Fehér Ádám (7.b); a 9-10. évfolyamos kategóriában (13 283 induló közül) 28. helyezett Seprődi Lili (10.b) és Szél Zsófia (11.b), tanáraik Solti Viktória (FS, HB) és Vargáné Szukics Sarolta (BT, FÁ, RVG, SL, SzZs).

KÉMIA
A Curie kémiaverseny országos döntőjében 18. helyezett Izsa Jenő (10.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.
A Mozaik internetes tanulmányi versenyen 1. helyezett Izsa Jenő (10.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM
A magyar irodalom OKTV II. fordulójába jutott Csépe Emma (12.d), tanárai Feketéné Kovács Anikó és Kőváriné dr. Fülöp Katalin.
A Dráma OKTV II. fordulójába jutott Csépe Emma (12.d), tanára Móczárné Köves Eszter.
Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében bronzdiplomát kapott Wavrik Julianna (9.a), felkészítette a magyar munkaközösség.
A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 28. helyezett a 7.c csapata, tagjai: Jankovics Pál, Pulai Nimród, Szilágyi Gergely és Támcsu Vince, tanáruk: Móczárné Köves Eszter, a döntőbe jutott még a 8.c csapata, tagjai: Molnár Edit, Nagy Nikolett, Nébald Melinda és Rózsai Júlia, tanáruk: Kőváriné dr. Fülöp Katalin.
Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjében 8. helyezett Buday Gergely (11.c), tanára Csányi Levente.
A pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma által rendezett Babits Mihály nyelvhasználati versenyen különdíjat kapott Besze Zalán (11.d), felkészítő tanárai Molnárné Vámos Katalin és Simon Péter.
A Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Felnőttek Gimnáziuma által meghirdetett Országos Vers- és Prózaíró, Fotó és Diaporáma Versenyen vers kategóriában 2. helyezett Merklik Blanka (10.c), tanára Kőváriné dr. Fülöp Katalin.
Az Írók Alapítványa és az Írók Szakszervezete, illetve Sárvár önkormányzata és a Tinódi Gimnázium által meghirdetett Kárpát-medencei középiskolás irodalmi pályázaton próza kategóriában ezüst minősítést érdemelt ki novellájával Harangozó Zsombor (12.a), tanára Feketéné Kovács Anikó.
A Budapesti Történeti Múzeum meseíró pályázatán első díjas lett Bársony Kamilla (8.a), tanára Molnárné Vámos Katalin.
A középiskolások számára kiírt REUNION irodalmi pályázaton próza kategóriában novellájával a legjobb 12 közé került Bársony Kamilla (8.a), tanára Molnárné Vámos Katalin.

MATEMATIKA
Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében 19. helyezett Fodor Dóra (10.b), tanárai dr. Besenyei Ádám, Blumenau-Szabó Zsuzsanna, Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Pilissyné Gál Eszter.
A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 17. helyezett Fejes-Tóth Fanni, 21. helyezett Chen Kewei, 24. helyezett Korbai Csaba (7.b), tanáraik Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Zombori Anna; 24. helyezett Pázmándi Renáta, 35. helyezett Hágen Attila (8.b), tanáraik Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária.
A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 9. helyezett Hartmann Botond (12.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna, 21. helyezett Halmos Balázs (8.c), tanára Izsáné Deák Mária.
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) B-pontversenyében 20. helyezett Bogdán Balázs (9.b), tanárai Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Számadó László, 21. helyezett Seprődi Barnabás (11.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária, 26. helyezett Fodor Dóra (10.b), tanárai Besenyei Ádám, Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Pilissyné Gál Eszter. A C-pontversenyben 10. helyezett Seprődi Barnabás (11.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária, 22. helyezett Bettesch Emma (10.b), tanárai Besenyei Ádám, Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Pilissyné Gál Eszter. A K-pontversenyben 15. helyezett Csikai Anna, 20. helyezett Varga Mátyás, 23. helyezett Mátyás Míra (9.b), tanáraik Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Számadó László.
A Dürer matematikaverseny országos döntőjében 5. helyezett a Fodor Dóra, Seprődi Lili (10.b),
Elekes Dorottya (Fasori Evangélikus Gimnázium) csapat, tanáraik dr. Besenyei Ádám, Blumenau-Szabó Zsuzsanna, Koncz Levente, Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Bolyai matematika csapatverseny országos döntőjébe jutott a 7.b csapata, tagjai: Horváth Kende, Káldy Zsófia, Lay Kristóf és Wendl Júlia, tanáraik Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Zombori Anna.
Az Abacus matematikai lapok pontversenyében 2. helyezett Pázmándi Renáta (8.b), tanárai Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária, 4. helyezett Fejes-Tóth Fanni (7.b), 11. helyezett Galambos Lőrinc (7.b), tanáraik Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Zombori Anna, 20. helyezett Támcsu Vince (7.c), tanára Gedeon Veronika.

NÉMET NYELV
OKTV
(I. kategória) 17. helyezett Ormai Norman (12.d), tanára Csorbáné Tóth Irén, 32. helyezett Sáska Gábor (11.c), tanára Frajna Mirella.
Az OÁTV országos döntőjében 10. helyezett Gyovai Nimród (7.c), tanára Magyar Margit.
A Francia Intézet és a Goethe Intézet által szervezett francia-német kvízversenyen (343 csapat közül) 24. helyezett az Árpád csapata, tagjai: Imre Boglárka (11.a), Csendes Csongor, Mazák Eszter és Vankó Dániel (11.c), tanáraik Frajna Mirella és Szebenyi Katalin.

RAJZ, VIZUÁLIS KULTÚRA, MOZGÓKÉPKULTÚRA ÉS MÉDIAISMERET
Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV
4. helyezett Skrodzki Marko (12.a), tanára dr. Gizelláné Neubauer Babett.
Vizuális kultúra OKTV 20. helyezett Izsa Bernadett (12.c), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.

TERMÉSZETTUDOMÁNY
Az Izsák Imre Gyula komplex természettudományi versenyen 3. helyezett Hartmann Botond (12.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (matematika), Kürtösi Balázs (fizika) és Gedeon Veronika (informatika).
A Bolyai természettudományi csapatverseny országos döntőjében 10. helyezett a 8.c csapata, tagjai: Édes-Fábián Sebestyén, Halmos Balázs, Lampert Bence és Parditka Márton, tanáraik Kovácsné Keszléri Erzsébet, dr. Nánay Mihály és Solti Viktória; 26. helyezett a 8.b csapata, tagjai: Czeller-Kovács Daniel, Földes Márton Gábor, Tótvári-Lázár Ábel és Veres Benjámin, tanáraik Hencz Eszter, Kis Róbert, Solti Viktória és Sziliné Dienes Irén.
A Curie természetvédelmi emlékverseny országos döntőjében 6. helyezett a 10.c csapata, tagjai: Godó Loránd, Izsa Jenő és Sipos Petra, felkészítő tanáraik Kéri András és Tarlós Péter.
A Bugát Pál Kárpát-medencei középiskolai természetismereti műveltségi vetélkedő országos döntőjében 12. helyezett a 12. évfolyam csapata, tagjai: Fenyvesi Zita (12.a), Garadnai Lilla (12.c), Karádi Virág (12.b) és Menyhárt Gellért (12.d), tanáraik Gärtner István, Kovácsné Keszléri Erzsébet, Magainé Bene Zsuzsanna, dr. Nánay Mihály, Sziliné Dienes Irén, Tarlós Péter és dr. Tüdős Éva.
A Zöld Gömb országos fenntarthatósági televíziós vetélkedő 2022 őszi évadában 1. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium csapata. A csapat tagjai Hilken Gréta (9.c), valamint Dózsa Liána, Godó Loránd és Izsa Jenő (10.c), felkészítő tanáruk Kozma Sándor.
A Kárpát-medencei Kindler-Láng fenntarthatósági tanulmányi verseny országos döntőjébe jutott és ott dicséretet kapott Parditka Márton (8.c) és Mátyás Mira (9.b), felkészítő tanáruk Kovácsné Keszléri Erzsébet.
A Semmelweis Egyetem által meghirdetett Egészségverseny országos döntőjébe jutott a 10.c csapata, tagjai: Bíró Bálint, Godó Lóránd, Izsa Jenő, Sipos Petra és Szalma Lilien, tanáruk Tarlós Péter.

TESTNEVELÉS, SPORT
A budapesti vizes világbajokságon a szinkronúszás szabad kombinációs csapatversenyében 8. helyezett, a highlight kűrben 11. helyezett, a római úszó Európa-bajnokságon a highlight kűrben 4. helyezett, a szabad kombinációs csapatversenyben 6. helyezett magyar válogatott tagja volt Hatala Hanna (12.d).
A 2022-es szerbiai U18-as vízilabda világbajnokságon győztes magyar válogatott tagja volt Szépfalvi Gergely (12.b).
A Seychelles-szigeteken megrendezett junior nyílt vízi úszó világbajnokságon a 4×1500 méteres mixváltóban világbajnok Hambardzumyan Arshak (12.d).
A görögországi kosárlabda U18-as Európa-bajnokságon 11. helyezett magyar válogatott tagja volt Van Rijs Dóra (12.b).
A bulgáriai kosárlabda U16-os B-divíziós Európa-bajnokságon 13. helyezett magyar válogatott tagja volt Kiss-Leizer Gergő (10.b).
A röplabda U17-es Európa-bajnokságon 10. helyezett magyar válogatott tagja volt Fekete Fanni (10.d) és Nagy Sophia (11.b).
A pozsonyi Olimpiai Reménységek Versenyén kajak-kenuban az U17-es korosztályban C2 200 és 500 méteren 1. helyezett, C1 1000 méteren 4. helyezett Mészáros Milán (11.b).
A rövidpályás úszó országos bajnokságon az UTE csapatának tagjaként a 4×200 méteres gyorsváltóban 1. helyezett, a 4×100 méteres mix vegyesváltóban 2. helyezett, a 4×100 méteres mix gyorsváltóban 3. helyezett Tankó Beatrix (12.b).
A kosárlabda NB I-ben a Vasas csapatának tagjaként 8. helyezett Van Rijs Dóra és Van Rijs Luca (12.b).
A röplabda NB I Ligában a Vasas SC csapatának tagjaként 3. helyezett Nagy Sophia (11.b) és Fekete Fanni (10.d).
Az atlétika U20 fedett pályás országos bajnokságon hétpróbában 3. helyezett Gyóni-Maksa Levente (10.d).
Az atlétika U16 országos bajnokságon és a fedettpályás U18 országos bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (9.b).
A vízilabda U15 országos bajnokságon az UVSE csapatával 1. helyezett Dobricza Benedek (8.c).
A kadett kosárlabda országos bajnokságon a Vasas Akadémia csapatával 3. helyezett Rosta Péter (9.b).
A kadett vívó országos bajnokságon a férfi tőr csapatversenyben a TUS Fencing csapatának tagjaként 3. helyezett Szabó Ferenc (9.a).
A serdülő vívó országos bajnokságon a kard egyéni versenyben 3. helyezett Erdélyi Dorina (8.b).
A sakk diákolimpia országos döntőjében a fiúk IV. korcsoportjában 1. helyezett Földes Márton (8.b), a lányok IV. korcsoportjában 5. helyezett Hangyál Dóra (7.a), az amatőr lányok IV. korcsoportjában 13. helyezett Ladányi Nóra (7.b), felkészítőjük Csabai Viktor.
A budapesti diákolimpiát megnyerte, a sakkcsapat diákolimpia országos döntőjében az 5. helyen végzett III-IV. korcsoportos csapatunk, tagjai: Földes Márton (8.b), Solti Bálint (9.b), Hajdú Vince (7.b), Hangyál Dóra (7.a) és Ladányi Nóra (7.b). A csapat edzője Csabai Viktor.
A B33 (streetball) diákolimpia V-VI. korcsoportos országos döntőjében 3. helyezett lánycsapatunk, tagjai: Konta Sarolt (11.b), Nagy Viktória (10.b), Van Rijs Dóra (12.b) és Van Rijs Luca (12.b), 5. helyezett fiúcsapatunk, tagjai Kiss-Leizer Gergő (10.b), Pintye Ákos (11.b), Rosta Péter (9.b) és Vasali Mátyás (12.a). Csapatvezető: Gyanó Éva.
Az ultimate frizbi diákolimpián az V-VI. korcsoportban 1. helyezett az Árpád csapata, tagjai: Nagy Szabolcs (9.c), Jauneaud Dorián (10.a), Nagy Viktória, Seprődi Lili és Rubicsek Márk (10.b), Darvas Dóra (11.c), Sörös Éva és Nagy Levente (12.d).
Az úszás diákolimpia országos döntőjében 200 méteres gyorsúszásban 1. helyezett, 100 méteres hátúszásban 2. helyezett Gömöry Zsolt (7.a).
A tollaslabda diákolimpia országos döntőjében 1. helyezett Hudák Lili (9.d), 3. helyezett Nagy Vince (10.d).
A kick-box diákolimpia országos döntőjében kick light kategóriában 2. helyezett Varga Ádám (9.d).
A tájfutás diákolimpia országos döntőjében 5. helyezett Soltész Abigél (10.a).
A bécsi VIBE 2023 nemzetközi balettversenyen a Magyar Nemzeti Balettintézet növendékeként két aranyérmes produkcióban szerepelt Koltay-Szabó Lili (7.c).
Az akrobatikus rock and roll magyar bajnokságon serdülő nagyformáció kategóriában 1. helyezett, a lengyelországi világkupán junior nagyformáció kategóriában 3. helyezett Buzalka Nóra (7.a).
A Magyar Divat- és Sporttánc szövetség országos bajnokságán junior show formáció kategóriában 1. helyezett Jónás Petra (7.a).

A spliti vízilabda Európa-bajnokságon ezüstérmes magyar válogatott tagja volt Vadovics Viktor, 2017-ben érettségizett diákunk.
A 2022-es sakkolimpián 8. helyezett magyar válogatott tagja volt Kántor Gergely, 2018-ban érettségizett diákunk.

TÖRTÉNELEM
A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjében 12. helyezett Szél Zsófia (10.b), 18. helyezett Pazicski Balázs (10.a), 19. helyezett Fodor Dóra (10.b), tanáraik Kovácsik Antal (FD, SzZs) és dr. Szendi Emma (PB).
A Wallenberg nyomán középiskolai vetélkedő országos döntőjében 1. helyezett a 12.a csapata, tagjai: Császár Olivér, Fekete Gábor és Pallai Dávid, felkészítő tanáruk Szalay Katalin.

A Magyarország tehetsége 2022 díjban részesült Gyóni-Maksa Levente (10.d). A díjjal azokat a középiskolás diákokat ismerik el, akik a 2021/22-es tanévben magas szintű tanulmányi eredményeik mellett kimagasló sportteljesítményt nyújtottak.

A Magyarország jó tanulója, jó sportolója 2022 díjban részesült Gömöry Zsolt (7.a). A díjjal azokat az 5-8. évfolyamos diákokat ismerik el, akik a 2021/22-es tanévben magas szintű tanulmányi eredményeik mellett kimagasló sportteljesítményt nyújtottak.

Jó tanuló, jó sportoló

December 5-én adták át az óbudai "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és okleveleket. Tanulóink közül idén 11-en részesültek az elismerésben. tovább olvasom »

Középiskola 2023 – A 100 legjobb gimnázium

A 20/21-es tanév adatai alapján a HVG közzétette A 100 legjobb gimnázium című kiadványában a középiskolák legutóbbi rangsorát, melyben az Óbudai Árpád Gimnázium a 17. helyen szerepel. Ez egyben a legjobb árpádos helyezés a rangsor készítésének kezdete óta. tovább olvasom »

Német nemzetiségi tagozatos diákjaink elismerése

Kiemelkedő tanulmányi eredményük és a német nemzetiség hagyományainak ápolásában nyújtott munkájuk elismeréseképpen a Budapesti Német Önkormányzat ösztöndíjában részesültek iskolánk nemzetiségi csoportjába járó tanulóink, Koncz János (10.d) és Koncz Endre (12.d). tovább olvasom »

Szépfalvi Gergely U18-as vízilabda világbajnok és más nemzetközi sportsikerek

A nyáron számos sportágban képviselték a magyar színeket árpádos diákok különböző korosztályos és felnőtt világversenyeken, és ezeken szép sikereket értek el. A legnagyobb bravúr az U18-as férfi vízilabda válogatott nevéhez fűződik, amely megnyerte a Szerbiában rendezett világbajnokságot. A világbajnok magyar csapat tagja volt Szépfalvi Gergely (11.b). tovább olvasom »