Főoldal » Archívum » Beiratkozással kapcsolatos tudnivalók

Beiratkozással kapcsolatos tudnivalók

Tájékoztató
a leendő hetedik, illetve kilencedik osztályosoknak és szüleiknek

A beiratkozás személyesen történik, amelyet megelőz egy előzetes adatszolgáltatás a KRÉTA felületén.

A KRÉTA beiratási felülete június 14. és 21. között aktív. Kérjük a szülőket, hogy a gyermekről szóló adatlapot ezen a felületen töltsék ki. Ha ez valamilyen oknál fogva nem lehetséges, akkor a személyes beiratkozáskor is megtehetik. Tudnivalók a KRÉTA beiratkozási felületének használatáról itt.

A beiratkozás 2023. június 22-én (csütörtökön) 8-11 óráig lesz. Kérjük, ekkor hozzák magukkal

• a tanuló általános iskolai bizonyítványát (bemutatásra),
  • a tanuló személyi igazolványát (bemutatásra),
  • a kitöltött beiratkozási adatlapot (letöltés innen),
  • a törvényes képviselő(k) személyéről szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • a házirend elfogadásáról szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • (csak leendő hetedikesek) az erkölcstan vagy hittanoktatás választásáról szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • (csak leendő 9.d németesek) a nemzetiségi oktatás választásáról szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • az új diákigazolvány igényléséhez a kormányablakban kapott igazolást (NEK adatlap). Az előző, általános iskolai diákigazolványok 2023. október 31-ig érvényesek.

Az iskolai étkeztetés lehetőségeiről honlapunkon tájékozódhat itt. A beiratkozás napján érdemes regisztrálni a Menza felületre, az ehhez szükséges dokumentumokat (megállapodás, kedvezmények igénylése) szintén letölthetik a honlapról. Így szeptemberre már augusztus 1-15. között megrendelhetik gyermekük étkezését.

Minden diákunktól kérjük, hogy vásárolja meg iskolánk jelvényét, melynek ára 2000 Ft, amely a beiratkozáskor készpénzben fizetendő.

A testnevelés órákra az alábbi felszerelést igényeljük:
sötétkék nadrág és fehér emblémázott Árpádos testnevelés póló, tornatermi váltócipő. Időjárás függvényében tréningruha, szükség szerint tisztasági csomag.
Az iskolaemblémás  póló ára 2500 Ft/db (beiratkozáskor megrendelhető és készpénzben fizetendő).

A szülői értekezleten kiosztott Szimba tanuló balesetbiztosítás befizetésére is lesz mód a beiratkozáskor.

Az iskolai tanévnyitó 2023. szeptember 1-jén (pénteken) 8 órától lesz. Kérjük, hogy az ünnepélyen a tanulók sötétkék vagy fekete szövetnadrágot, illetve -szoknyát, fehér inget vagy blúzt, sötét ünneplő cipőt viseljenek. Iskolánk jelvényét ekkor tűzik majd ruhájukra a felettük járó évfolyam tanulói. (Az iskolai ünnepélyeken mindig ezt az öltözéket kell majd viselni.) Az ünnepélyt követően három osztályfőnöki órát tartunk. Ekkor kapják meg a diákok a tankönyveiket is.

Az iskola házirendjét itt olvashatják el.

A tankönyvekkel kapcsolatos tájékoztatást itt találják.

A gólyatáborral kapcsolatos részletes tájékoztató itt érhető el.

(Az étkezési és egyéb térítési díjak, árak tőlünk független okból változhatnak.)