Főoldal » Archívum » Beiratkozással kapcsolatos tudnivalók

Beiratkozással kapcsolatos tudnivalók

Tájékoztató
a leendő hetedik, illetve kilencedik osztályosoknak és szüleiknek

A beiratkozás ebben a tanévben személyesen történik, amelyet megelőz egy előzetes adatszolgáltatás a KRÉTA felületén.

A KRÉTA beiratási felülete június 15. és 24. között aktív. Kérjük a szülőket, hogy amennyiben ezt meg tudják tenni, a gyermekről szóló adatlapot ezen a felületen töltsék ki. Ha ez valamilyen oknál fogva nem megy, akkor a személyes beiratkozáskor behozhatják. Tudnivalók itt.

A beiratkozás 2021. június 24-én (csütörtökön) 8-11 óráig lesz. A beiratkozáskor maszk viselése kötelező, kézfertőtlenítési lehetőség lesz a folyosón és a termekben. A portánál testhőmérsékletet mérő kamera van felszerelve.

Kérjük, ekkor hozzák magukkal

• a tanuló általános iskolai bizonyítványát,
  • a szülők által aláírt beiratkozási adatlapot, amennyiben a KRÉTA-ban nem sikerült kitölteni (letöltés innen),
  • a törvényes képviselő(k) személyéről szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • a házirend elfogadásáról szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • (csak leendő hetedikesek) az erkölcstan vagy hittanoktatás választásáról szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • (csak leendő 9.d németesek) a nemzetiségi oktatás választásáról szóló, kitöltött és aláírt űrlapot (letöltés innen),
  • az új diákigazolvány igényléséhez a kormányablakban kapott igazolást (NEK adatlap).

(Az előző, – általános iskolai diákigazolványok 2021. október 31-ig érvényesek.)

Az iskolai étkeztetés lehetőségeiről honlapunkon tájékozódhat itt. A beiratkozás napján érdemes regisztrálni a Menza felületre, az ehhez szükséges dokumentumokat (megállapodás, kedvezmények igénylése) szintén letölthetik a honlapról. Így szeptemberre már augusztus 1-20. között megrendelhetik gyermekük étkezését.

Minden diákunktól kérjük, hogy vásárolja meg iskolánk jelvényét, melynek ára 1.300 Ft, amely beiratkozáskor készpénzben fizetendő.

A testnevelés órákra az alábbi felszerelést igényeljük:
sötétkék nadrág és fehér emblémázott póló, fehér cérna- vagy frottírzokni, tornacipő, tréningruha, tisztasági csomag. Az iskolaemblémás  póló ára 1700 Ft/db (beiratkozáskor megrendelhető és készpénzben fizetendő).

Az Árpád Gimnáziumért Közhasznú Egyesület
adószáma 18152786-1-41,
bankszámlaszáma
10918001-00000103-47980000.
Köszönettel fogadjuk adományaikat.

Az iskolai tanévnyitó 2021. szeptember 1-jén, szerdán 8 órától lesz. Kérjük, hogy az ünnepélyen a tanulók sötétkék vagy fekete szövetnadrágot, illetve -szoknyát, fehér inget vagy blúzt, sötét ünneplő cipőt viseljenek.  Iskolánk jelvényét ekkor tűzik majd ruhájukra a felettük járó évfolyam tanulói. (Az iskolai ünnepélyeken mindig ezt az öltözéket kell majd viselni.) Az ünnepélyt követően három osztályfőnöki órát tartunk.

Az iskola házirendjét itt olvashatják el.

A tankönyvekkel kapcsolatos tájékoztatást itt találják.

A gólyatáborral kapcsolatos részletes tájékoztató itt érhető el.

Az étkezési és egyéb térítési díjak, árak tőlünk független okból változhatnak.