1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Bulgakov regénye Székesfehérváron

Bulgakov regénye Székesfehérváron

A székesfehérvári Vörösmarty Színház társulata április 12-én mutatta be Mihail Bulgakov A Mester és Margarita című regényét Hargitai Iván rendezésében. Remek, látványos előadása ez a három síkon mozgó – a 30-as évek Moszkvája, Jesua és Pilátus története, a Mester és Margarita szerelme – eseményeknek. A szálakat mozgató szarkasztikus Woland (László Zsolt) egy pillanatra maga is megperzselődik a Margaritát alakító Törőcsik Franciska varázsára. Cserhalmi György, azaz Pontius Pilátus lovag, Júdea ötödik helytartója finom eleganciája nagyfokú művészetre vall. Az önmagával meghasonlott Mesternek (Egyed Attila) a fiatal Margarita a szerelmen túl hihetetlen életszeretetet és vitalitást ad, s így képes lesz feloldani és elengedni Pilátust.

“Bulgakov minden írását hallatlan szellemesség és szarkazmus jellemzi. A bonyolult szellemi történetet egy érdekfeszítő, rendkívül sokszínű mesébe bugyolálja be. A tréfától a horrorig, a filozófiai beszélgetéstől az értelmiségi drámáig, a kommersz műfajtól a bonyolult lélektanig mindent bejár a Mester és Margaritában. Közben mégis egységes a gondolatiság.” – Hargitai Iván