1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Elhunyt dr. Radics Jenőné tanárnő

Elhunyt dr. Radics Jenőné tanárnő

Szomorúan értesültünk róla, hogy  2015. december 10-én, életének 89. évében elhunyt dr. Radics Jenőné, gimnáziumunk egykori tanára.

eva-neni_big-300x150

Dr. Radics Jenőné (sz. Kovács Éva) Budapesten született 1927-ben. A Pázmány Péter (később Eötvös Loránd) Tudományegyetem bölcsészkarán szerzett magyar-német szakos tanári diplomát. 1954-től 1982-ig az óbudai Árpád Gimnáziumban tanított. 1984-ben költözött Ausztriába, ahol előadásokat tartott a magyar történelem nevezetes napjairól (1848, 1956), írókról, költőkről, híres emberekről a helyi magyar közösségnek Grazban, Bécsben, Alsóőrben és Felsőlövőn.

A régi és a kortárs magyar irodalmat és kultúrát a Bécsi Napló, a Másokért Együtt, a felsőőri Őrség és az Őrvidéki Hírek hasábjain, az ORF Burgenland rádió és televízió adásaiban is népszerűsítette. Cikkei jelentek meg Magyarországon is.

A Kulturális Minisztérium anyanyelvi pályázatán háromszor nyert díjat. Tarlós István, akkor Óbuda-Békásmegyer polgármestere 1997-ben Karádi-díjjal tüntette ki, 2007-ben Lakiteleki Emléklapot kapott közéleti bátorságáért, áldozatos munkájáért. Életművét 2012-ben a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel ismerték el.

Emlékét megőrizzük.