1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Emléktáblát avattunk Sajó Sándor tiszteletére

Emléktáblát avattunk Sajó Sándor tiszteletére

Születésének 150. évfordulóját ünnepelvén, ma emléktáblát avattunk főlépcsőházunkban Sajó Sándor, gimnáziumunk első évtizedeinek tanára, országos hírűvé vált költő és a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja tiszteletére. Az ünnepséget megtisztelte érdeklődésével Varga Mihály pénzügyminiszter úr, választókerületünk országgyűlési képviselője, Bús Balázs polgármester úr, az emléktábla-állítást támogató Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának vezetője, Tamás Ilona igazgató asszony, az Észak-Budapesti Tankerületi Központ igazgatója, s jelen volt a táblaállítást kezdeményező Palóc Társaság delegációja is.

Az ünnepség kezdetén Hlavács Réka ipolybalogi tanuló énekelte el a Palóc himnuszt. Gyimesi Róbert gimnáziumi igazgató tényszerűen ismertette Sajó Sándor életútját, elsősorban a 100 év – 100 kép az Árpád Gimnázium történetéből emlékkönyv alapján, majd Kirchhof Gréta, 12. c osztályos diákunk szavalta el a költő Magyar ének 1919-ben című versét. Ezt követően iskolánk énekkara adta elő az Alle spalitte című kórusművet, majd Z. Urbán Aladár, a Palóc Társaság elnöke osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel, utána pedig Bús Balázs polgármester úrral együtt leleplezte az emléktáblát. Miután a résztvevők a táblánál elhelyezték az emlékezet virágait, kórusunk a Soli Deo gloria  című kánont énekelte el, végezetül két palóc népdal hangzott el népdalegyüttesünk előadásában. Az ünnepséget a Himnusz közös eléneklésével zártuk.

Ünnepségünk története képekben elbeszélve

Antal István felvételei