Főoldal » Magyar munkaközösség pályázatok » Fa (Alkotópályázat 2022/2023)

Fa (Alkotópályázat 2022/2023)

Kedves Diákok!
Ezúttal a fa, a fák, az erdő témája köré épül könyvtári alkotópályázatunk. A pályázati feladatokat tanáraitok találták ki, reméljük érdekesnek találjátok őket, és szívesen kidolgoztok egyet-kettőt közülük. A műfajok is elég változatosak, készíthettek prezentációt, filmet, festményt, grafikát, posztert, makettet, esszét, számítógépes programot, albumot stb.
A kiemelkedő pályázók – a korábbi évekhez hasonlóan – pénzjutalomban részesülnek. A legjobb pályázók között 50 000 Ft-ot osztunk szét.
Elvárások, szabályok
● Forrásjegyzék készítése: ha pályamunkátok elkészítéséhez más munkáját is felhasználjátok, mellékeljetek a forrásokról jegyzéket. Ennek elkészítéséhez kövessétek a feladatlapon található ajánlott források leírásának módszerét.
● Az internetes források adatait is pontosan adjátok meg, erre ugyancsak találtok mintát a feladatokban.
Terjedelem
o film: 5–10 perc
o prezentáció: 15–20 dia (prezentációdat add elő a megfelelő tanórán)
o poszter (A2 vagy még nagyobb méretben)

● Ahol a feladat jellege lehetővé teszi, dolgozhattok csapatban (2–4 fő).
● Egy diák több pályázatot is beadhat, de egy műfajban (pl. prezentáció, tabló stb.) maximum egyet.

A pályázatok leadása
o a pályázaton szerepeljen: név, osztály, szaktanár neve
o a tárgyi jellegű pályamunkákat (makett, poszter, album stb.) adjátok le a könyvtárban (A03-as terem)
o az elektronikus formában készült alkotásokat (Word.doc, videó, ppt stb.) erre a címre küldjétek:
konyvtar@arpadgimnazium.hu
Három munkanapon belül küldünk visszajelzést. Ha ez elmaradna, akkor keressetek meg minket a könyvtárban!

Beadási határidő: 2023. február 1.
Kérdéseitekkel bátran forduljatok az adott tantárgyat tanító tanárotokhoz vagy a könyvtárosokhoz!
Eredményhirdetés (értékelés, jutalmazás): 2023. április 21. 6. óra

Jó munkát kívánunk!