1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Felvételi eljárás 2019/20 » Felvételi előkészítők 2019/20

Felvételi előkészítők 2019/20

Tisztelt Szülők, kedves Diákok!

Az Óbudai Árpád Gimnáziumban ebben a tanévben ingyenesen tartunk a gimnáziumi tanulmányokra előkészítő, képességfejlesztő foglalkozásokat az alábbi táblázatban közöltek szerint:

KEDD SZERDA CSÜTÖRTÖK
HATODIKOSOK
15:00-16:00 angol nyelv
magyar
matematika
német nyelv
magyar
matematika
angol nyelv
magyar
matematika
természetismeret
16:10-17:10 angol nyelv
magyar
matematika
magyar
matematika
magyar
matematika
német nyelv
NYOLCADIKOSOK
15:00-16:00 matematika magyar
matematika
angol nyelv
magyar
16:10-17:10 magyar
matematika

Pirossal jelezzük a táblázatban azokat a csoportokat, amelyek megteltek, azokba további jelentkezéseket nem (illetve csak várólistára) tudunk elfogadni.

A beiratkozni szándékozó érdeklődőket 2019. szeptember 10-étől (kedd) várja iskolatitkárunk – szeptember 10-én 8 és 16 óra között (ebédszünet 12-től 13 óráig), ezt követően minden munkanapon 7-től 15 óráig. Kérjük, hogy a beiratkozásra (az ügyintézés meggyorsítása érdekében) már (jól olvashatóan) kitöltött jelentkezési lappal érkezzenek. A jelentkezési lap letölthető szerkeszthető (docx) formátumban innen, pdf-formátumban pedig innen. A jelentkezéseket kapacitásaink erejéig tudjuk – érkezési sorrendben – fogadni. Jelentkezéseket telefonon vagy emailen nem, csak személyesen van módunk regisztrálni. Azokat a csoportokat nem alakítjuk meg, melyekbe 5 vagy annál kevesebb tanuló jelentkezik.

A beiratkozás első napján az iskola udvarán parkolási lehetőséget biztosítunk az autóval érkezőknek. Erről bővebben itt olvashatnak.

Az első foglalkozás 2019. szeptember 17-én (kedden) lesz. Valamennyi csoportban összesen 15 foglalkozást tartunk. Minden előkészítő foglalkozás a központi írásbeli felvételi vizsgákig tart, melyek 2020. január 18-án (szombaton) lesznek.

Az előkészítőket az Árpád Gimnáziumért Közhasznú Egyesület szervezi. A foglalkozások költségeire tekintettel az egyesület köszönettel és hálával fogadja a beiratkozók tanfolyamonkénti 15 000 Ft-os – a beiratkozáskor befizetett – önkéntes felajánlását,  támogatását.

Az iskolánkra, a továbbtanulási lehetőségekre vonatkozó tájékoztató a honlapunkon lesz elérhető október 18-tól. A gimnáziumról és a felvételi rendről 2019 novemberében tartunk tájékoztatót, nyílt napunk november 20-án lesz.

Budapest, 2019. szeptember 5.

Gyimesi Róbert
igazgató

Ez a tájékoztató pdf-ben innen le is tölthető.