1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Német munkaközösség archívum » Haartracht am TrachtTag 2016
Haartracht am TrachtTag 2016

Haartracht am TrachtTag 2016

A Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár (Zentrum) második alkalommal kérte a magyarországi németeket, hogy válasszanak ki egy népviseleti ruhadarabot vagy kiegészítőt, és azt a hétköznapi ruhájukkal összekombinálva április 22-én egész nap vagy egy napszakban viseljék. Ez alkalomból számos kép érkezett be e-mailben és a TrachtTag Facebook-eseménynél is rengeteg fotót töltöttek fel. Az intézmény pedig egy albumot is létrehozott, ahol egy válogatás található valamennyi résztvevő képeiből (http://www.zentrum.hu/hu/2016/06/az-abgedreht-es-a-trachttag-a-kozeppontban/). Az árpádos diákok hagyományos hajviselete a 239., 240. és 241. képen látható. A képeket ebben a bejegyzésben is megtekinthetik.  

Áttekintés

0

A Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár (Zentrum) második alkalommal kérte a magyarországi németeket, hogy válasszanak ki egy népviseleti ruhadarabot vagy kiegészítőt, és azt a hétköznapi ruhájukkal összekombinálva április 22-én egész nap vagy egy napszakban viseljék. Ez alkalomból számos kép érkezett be e-mailben és a TrachtTag Facebook-eseménynél is rengeteg fotót töltöttek fel. Az intézmény pedig egy albumot is létrehozott, ahol egy válogatás található valamennyi résztvevő képeiből (http://www.zentrum.hu/hu/2016/06/az-abgedreht-es-a-trachttag-a-kozeppontban/). Az árpádos diákok hagyományos hajviselete a 239., 240. és 241. képen látható. A képeket ebben a bejegyzésben is megtekinthetik.