1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Mozaik munkaközösség » Kerületi Komplex Rajzverseny

Kerületi Komplex Rajzverseny

Ebben a tanévben 2018. február 28-án délután a Fodros Utcai Általános Iskolában rendezték a versenyt. A kerület iskoláiból hetven diák versengett elsőtől nyolcadik osztályig. Minden diák elhozta az iskolájában előre megadott témában elkészített színes rajzát mint nevezési munkát. A versenyen szebbnél szebb alkotások születtek. Az alsósok különböző állatok otthonát álmodták meg, ahol akár valós, akár mesebeli lények élhetnek, a felsősök pedig barátságkuckókat terveztek gyerekeknek, akik szeretnek sok időd háborítatlanul együtt tölteni valamilyen titkos izgalmas helyen.

 Minden egyes rajz egy-egy varázsablak, ami bepillantást enged a rajzolója lelkének hajlékába. A színek gazdagsága, az apró ötletek, ábrák mind-mind olyasvalamit jelentenek, amire rácsodálkozhatunk. Megérthetjük általuk, hogy mit is jelent a gyerekeknek az OTTHON fogalma. Ez az az otthon, ami nem falakból áll, hanem bensőséges kapcsolatokból, meghitt pillanatokból, közös élményekből, emlékekből. Az elkészült művekből kiállítást rendeztünk a Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola aulájában. Ezek a nagyszerű művek, most megtöltik színekkel, élettel az iskolát, ahol március 27-ig iskolaidőben megtekinthetőek.

A kerületi Komplex Rajzversenyen  diákjaink ismét nagyon szép eredményt értek el:

Balla Sára (7.a) I.  helyezett lett.
  

Farkas Hanna (8.c)  I. helyezett lett.
  

Svarcz Enikő Flóra (9.c)  III. helyezett lett.
  

Valaczkai Délia (9.a ) IV. helyezett lett.
  

Felkészítő tanáruk Svarczné Micheller Erzsébet volt.