Főoldal » Közösségeink » Gyermekvédelem » Buncsák Piroska

Buncsák Piroska

Egyetemi tanulmányaimat 1982-ben fejeztem be az ELTE BTK magyar –orosz szakán. Ezt követően kerültem az Árpád Gimnáziumba, ahol kezdetben mindkét szakomat, később csak magyar nyelvet és irodalmat tanítottam. Tizenöt évi tanári működésem alatt háromszor voltam osztályfőnök.

Nyolc év szünet után (gyes, gyed, fizetés nélküli szabadság) 2001-ben félállású könyvtárostanárként tértem vissza az Árpád Gimnáziumba, mivel előzőleg megszereztem a könyvtáros asszisztensi, majd később a segédkönyvtárosi szakképesítést.

2009-ben lettem az iskola gyermekvédelmi felelőse, ez a másik félállásom. A tankönyvtámogatással kapcsolatos ügyek intézése és az adminisztratív feladatok mellett ezen a területen alkalmam nyílik újra pedagógiai munkát is végezni. Igyekszem hasznára lenni az osztályfőnököknek, a segítségre szoruló szülőknek, de mindenekelőtt a krízishelyzetben lévő diákoknak.