1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Német munkaközösség archívum » Látogatás a pilisvörösvári tájházban

Látogatás a pilisvörösvári tájházban

2014 novemberében Magyar Margit tanárnő vezetésével a Pilisvörösvári tájházban jártunk. A vörösvári és környékbeli osztálytársaink már előre meséltek róla, hiszen ők az általános iskolával is voltak ott.

Azért más volt azt tőlük hallani, és más volt látni is a bútorokat, sváb ruhákat és a régi használati tárgyakat! Alaposan megnéztük a férfiak hétköznapi viseletét és a nők menyasszonyi ruháját, de nekem mégis a díszes kelengyeláda tetszett a legjobban. Előtte ugyanis még sosem láttam ilyet. A tárlatvezető sok érdekességet mesélt. Nem is tudtam, pl. hogy a pici gyerekek, ha nem volt máshol hely, a sublótfiókban aludtak! Kaptunk feladatlapot, amit menet közben kellet kitölteni, a jegyzeteket aztán a következő honismeretórán megbeszéltük.

A kiállított tárgyak egy részével majd még „találkozunk” a tananyagban, de így könnyebb lesz a tanulás. Nagyon megérte elmenni!

Faragó Fanni (9.d, német nemzetiségi csoport)