1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Német munkaközösség archívum » Látogatás az 1000 éves Óbudai főplébánia Szent Péter és Pál templomában
Látogatás az 1000 éves Óbudai főplébánia Szent Péter és Pál templomában

Látogatás az 1000 éves Óbudai főplébánia Szent Péter és Pál templomában

A török időkben elnéptelenedett Óbudára, a Zichyek birtokára a XVII. sz. végén érkeztek az első sváb telepesek. Mivel a lakosság száma jelentősen megnövekedett, felmerült az igény, hogy az addigi szűkös kis templom helyett egy nagyobb, új templom épüljön. A költségekhez a lakosság is hozzájárult adományaival. A barokk templomépület 1749-ben készült el, és megáldása után ekkor vehették a hívek használatba.

A 12. d osztály nemzetiségi tagozatos diákjai Tercsi Zoltán esperes plébános vezetésével tekintették meg a főoltárt, a szószéket, az apostolszobrokat és a mellékoltárokat.

A Segítő Mária oltár képét a németajkú ősök hozták magukkal. Felirata: Hilf o Maria hilf uns, bethen. A Kiscelli Mária oltár a kegyszoborral, és a Szent Ivót ábrázoló kép pedig a helyi sváb lakosok jóvoltából került a trinitárius kolostor árveréséről a templomba.

Magyar Margit