1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Látogatás az Országos Széchényi Könyvtárban

Látogatás az Országos Széchényi Könyvtárban

Az őszi szünet után, november első hetében tett látogatást a 8.a osztály az Országos Széchényi Könyvtárban osztályfőnökük, Gyanó Éva és helyettese, Fülöp Katalin tanárnők kíséretében.  A tárlatvezetés során a diákok megismerték az épület történetét, betekintést nyertek Nemzeti Könyvtárunk létrejöttébe, az alapító, gróf Széchényi Ferenc szándékába, aki a régi nemzeti könyvkincset országszerte és külföldön nagy anyagi áldozatvállalással felkutatta, és gyűjteménnyé egyesítette, majd közhasználatra bocsátotta. 1802. november 25-én kelt a könyvtár alapító okmánya, melyet egy nappal később a király is megerősített. Magyarország első nyilvános nemzeti közgyűjteménye és közintézménye a következő évben nyílt meg az olvasók és kutatók számára. A gyűjtemény mintegy 13.000 nyomtatott könyvet, 1200-nál több kéziratot, sok száz térképet, címerképet, metszetet és pénzérméket tartalmazott. A múzeumpedagógiai óra során szó esett a kódexek születéséről, a másolás és a könyvkötészet technikájáról, a különféle könyvtári kuriózumokról, kéziratokról is.

A bejegyzés néhány gondolata és a bélyegkép az OSZK honlapjáról származik.