1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség eredmények » Márai Sándor és kortársai – szavalóverseny

Márai Sándor és kortársai – szavalóverseny

Slemmer Ádám, 11.c osztályos diákunk a Magyar Írószövetség által meghirdetett és 112 induló tanulóval, több elődöntővel lebonyolított Márai és kortársai elnevezésű versmondó versenyen országos 2. helyezést ért el. A zsűriben foglalt helyett többek között Szentmártoni János, József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke, Czigány György, Prima Primissima-díjas író, költő, Kiss László, a Magyar Versmondók Egyesületének Radnóti-díjas elnöke, Kubik Anna, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznő és Szersén Gyula, Jászai Mari-díjas színművész is.

Ádám egyúttal előválogató nélküli meghívást kapott a június 1-2-3-án Balatonszemesen megrendezésre kerülő XVIII. Latinovits Zoltán országos vers- és prózamondó versenyre, valamint az Írószövetség különféle rendezvényeire mint fellépő. Felkészítő tanára Molnárné Vámos Katalin tanárnő volt.