1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 17/18 » Marozsák Tóbiás bronzérmes a 49. fizikai diákolimpián

Marozsák Tóbiás bronzérmes a 49. fizikai diákolimpián

Marozsák Tóbiás, 2018-ban érettségizett diákunk ismét bekerült a Nemzetközi Fizikai Diákolimpián résztvevő ötfős magyar csapatba, és a tavalyi ezüstérem után ezúttal bronzérmet szerzett. A diákolimpiát idén Lisszabonban rendezték július 21-29. között.

Még a nyár elején került sor Moszkva közelében, Dolgoprudnijban a II. Európai Fizikai Diákolimpiára, ahol a kilencedik legmagasabb pontszámot érte el a több mint 100 versenyző közül, és ezüstérmet szerzett.

Tóbiás fizikatanára Gärtner István volt, és felkészítésében részt vett dr. Vankó Péter, iskolánk volt fizikatanára is. Kimagasló eredményeihez neki és tanárainak is gratulálunk!