1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 17/18 » Második helyezés az Eötvös fizikaversenyen

Második helyezés az Eötvös fizikaversenyen

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat által megrendezett Eötvös fizikaverseny a legrangosabb hazai fizikaverseny a középiskolások részére, melyen egyetlen kategóriában indul az összes magyar, a Magyarországon tanuló külföldi, valamint a külföldön tanuló magyarul értő diák. Az érettségit követő évben első éves egyetemisták is versenyezhetnek.

A 2017-es Eötvös-versenyen újabb nagy sikert ért el Marozsák Tóbiás (12.b), aki Kovács Péter Tamás, a BME I. éves fizikus hallgatója mögött a 2. helyet szerezte meg. Tóbiás fizikatanára Gärtner István, felkészítését rajta kívül dr. Vankó Péter és dr. Mezei István segítették. Gratulálunk!