1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Felvételi eljárás 2014/15 » Mégis részt vehetnek a 7. és 9. évfolyamra járó tanulók a felvételi eljárásban

Mégis részt vehetnek a 7. és 9. évfolyamra járó tanulók a felvételi eljárásban

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma pontosította az Oktatási Hivatal tegnap kiadott állásfoglalását, mely arról rendelkezett, hogy (miután a szülői kérésre történő évfolyamismétlés lehetősége január 1-től megszűnt), a 7. és 9. évfolyamra járó tanulók részvétele a felvételi eljárásban okafogyottá vált.

A minisztérium állásfoglalása szerint azonban arra tekintettel, hogy a felvételi eljárás már decemberben megkezdődött, erre még nem kell alkalmazni a január 1-től hatályos rendelkezést, tehát az írásbeli vizsgára korábban (az évfolyamismétlés szándékával) jelentkezett 7. és 9. évfolyamos tanulók az írásbeli vizsgán és a felvételi eljárásban részt vehetnek.

Amennyiben egy jelentkező a tegnapi állásfoglalásról értesülvén a január 17-i írásbeli vizsgát elmulasztja, úgy a január 22-én tartandó pótírásbeli vizsgán vehet részt.