Főoldal » Magyar munkaközösség eredmények » Mikszáth-pályázat

Mikszáth-pályázat

A Magyar Irodalomtörténeti Társaság Tanári Tagozata és a Kossuth Kiadó Zrt. közös pályázatot hirdetett általános iskolai és középiskolai irodalomtanárok számára Mikszáth Kálmán életművének tanításában hasznosítható digitális vagy hagyományos tanári segédlet készítésére annak alkalmából, hogy a Kossuth Kiadó új, 22 részes sorozatban tiszteleg a magyar prózairodalom 100 esztendeje elhunyt kiváló szerzője előtt.

Kedves kolléganőnk, Molnárné Vámos Katalin Mikszáth A néhai bárány és Szent Péter esernyője című művének iskolai feldolgozásáról írt, illetve elkészítettegy életrajzi PPT diasorozatot. Pályamunkájával a második helyen végzett, a díjat Sipos Lajos, az MIT elnöke és Diószegi Endre, a Tanári Tagozat elnöke adta át. Jelen volt a Kossuth Könyvkiadó egy képviselője is. A Magyar Irodalomtörténeti Társaság Tanári Tagozata és a Kossuth Kiadó Zrt. olyan, a tanárok munkáját segítő módszertani adatbázis létrehozásán munkálkodik, mely a hagyományos óratervek, szövegértési és szövegértelmezési feladatok mellett a multimédiás és digitális taneszközök is szerepelnek. Így kolléganőnk munkája felkerül a MIT honlapjára is.