1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Krónika » “Nagy az öröm az iskolában!”

“Nagy az öröm az iskolában!”

Ma Varga Mihály miniszter úr, választókerületünk országgyűlési képviselője és Bús Balázs polgármester úr, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának vezetője megtisztelő érdeklődésével és részvételével lezártuk azt a nagyszabású építészeti rekonstrukciót, amely épületünk nyílászáróinak cseréjében és felújításában öltött testet.

Az ünnepélyes fogadáson, majd a felújítás eredményeinek megtekintésén részt vettek a jelen beruházást támogató és lehetővé tevő, a megvalósítást tervező és szervező, a kivitelezést ténylegesen végrehajtó intézmények, szervezetek és vállakozások képviselői, továbbá mindazok, akik a jövőben ezen felújítás haszonélvezői lesznek, azaz tanári testületünk, szülői és diákközösségeink reprezentánsai is.

Iskolánk könyvtárában Gyimesi Róbert gimnáziumi igazgató úr a vendégeket üdvözlő szavai után Orosz Erzsébet tanárnő, karnagy vezetésével kórusunk francia, angol, magyar és karibi nyelven énekelt dalokkal köszöntötte a megjelenteket. Ezt követően az igazgató úr 75 éves épületünk történetét követve felidézte, hogy annak felépítését követően most zajlott iskolánk harmadik, valóban jelentős költségeket igénylő, egyúttal látványos eredményekkel járó állagmegóvása, felújítása. Az igazgató úr hangsúlyozta, mindezért hálásnak kell lennünk és köszönetet kell mondanunk mindazoknak, akik ennek részesei voltak, és úgy kell megbecsülni támogatásukat és munkájukat, hogy tiszteletben tartjuk és megóvjuk annak eredményeit. Annak nyomatékosítására, valóban így van ez, az igazgató úr minden érintettnek egy, az iskola épületét – fotón – ábrázoló emléktárgyat adott át, s kifejezte azon reményét, miszerint a nekünk – a felújítással – ajándékot adók is azzal a fényképen megjelenő napsütéses derűvel, az azon átsugárzó melengető hangulattal gondolnak ránk vissza, melyet mi magunk is naponta átélünk, átélni szeretnénk.

Varga Mihály miniszter úr filozofikus tartalmú válaszában a kórusunk megtestesítette értékeket a működéséhez szükséges tárgyi feltételekkel egybevetve megállapította, az anyagi és a szellemi világ kölcsönösen feltételezi egymást és kölcsönösen hat egymásra. A miniszter úr kiemelte és köszönettel említette Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának a gimnáziumi nyílászárók cseréjében vállalt szerepét.

A projektzárást dokumentáló képeket alább találják.

A mai esemény esszenciája

A mai esemény esszenciája

Varga Mihály miniszter urat Bús Balázs pogármester úrral együtt fogadtuk

Varga Mihály miniszter urat Bús Balázs polgármester úrral együtt fogadtuk

A megjelentek igazgatói üdvözlése

A megjelentek igazgatói üdvözlése

Kórusunk köszöntő dalai, ...

Kórusunk köszöntő dalai, …

melyeket vendégeink figyelmesen hallgatnak

melyeket vendégeink figyelmesen hallgattak

Az emléktárgyak átadása

Az emléktárgyak átadása

Az új ablakok funkcionálisak, biztonságosak, esztétikusak, megfelelnek a műemlékvédelmi előírásoknak, s reméljük, tartósan megbízhatók is

Az új ablakok funkcionálisak, biztonságosak, esztétikusak, megfelelnek a műemlékvédelmi előírásoknak, s reméljük, tartósan megbízhatók is

Az ének-, zeneterem megújulása

Az ének-, zeneterem megújulása

A 2014-ben több milliós ökormányzati támogatással felújított biológia szaktanterem

A 2014-ben több milliós ökormányzati támogatással felújított biológia szaktanterem

A főlépcsőház megújult udvari homlokzata

A főlépcsőház megújult udvari homlokzata

Jelentős médiaérdeklődés a miniszter úrnál

Jelentős médiaérdeklődés a miniszter úrnál …

Jelentős médiaérdeklődés a polgármester úrnál

és a polgármester úrnál