1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Könyvtár » Öregdiák-találkozó az Árpád Gimnáziumban

Öregdiák-találkozó az Árpád Gimnáziumban

Idei találkozónkat MÁRCIUS 12-én (kedden) 18:00 órától tartjuk. Az egykori osztályok diákjai, tanárai a szokásos módon egy-egy osztályteremben találkozhatnak egymással. Kiállításunk témája ezúttal könyvtárunk története lesz. Gimnáziumunk könyvtára 1902-ben húsz darab könyvvel (két tanár könyvadományával) indult útjára. A látogatók megtudhatják, hogyan gyarapodott az idők folyamán a ma mintegy tizenhatezer dokumentumot számláló gyűjtemény, milyen körülmények között, milyen helyiségekben működött, míg végre elfoglalhatta jelenlegi méltó helyét. Az említetteken túl bemutatunk számos különlegességet, többek között muzeális értékű könyveket, mindenekelőtt legrégebbi kötetünket, Pázmány Péter 1637-ben kiadott Az isteni igazságra vezérlő kalauz című művét.

Szeretettel várunk minden régi és jelenlegi árpádos diákot, érdeklődőt, könyvbarátot.