1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 17/18 » A fiú sakkcsapat ötödik, Sándor Anna tizedik az országos diákolimpia döntőjében

A fiú sakkcsapat ötödik, Sándor Anna tizedik az országos diákolimpia döntőjében

Április 6-8. között Szombathelyen rendezték az idei sakkcsapat diákolimpia országos döntőjét, melyre a budapesti diákolimpián elért 2. helyezésével kvalifikálta magát az Árpád csapata. A döntőben Kántor Gergely mind a 8 játszmáját megnyerte, a csapat így remek teljesítménnyel az 5. helyet szerezte meg, győzött a szegedi Radnóti Miklós Gimnázium.

A végeredmény: 1. Radnóti Miklós Gimnázium (Szeged) 22 pont, 2. Zrínyi Ilona Gimnázium (Zalaegerszeg) 20,5 pont, 3. Fazekas Mihály Gimnázium (Budapest) 20,5 pont, 4. Bolyai János Gimnázium (Szombathely) 19,5 pont, 5. Óbudai Árpád Gimnázium 18 pont, 6. SZTE Gyakorló Gimnázium (Szeged) 18 pont.

A csapat tagjai táblasorrendben: Kántor Gergely (12.d), Kelemen Szabolcs (8.b), Valaczkai Dávid (12.b), Geresdi-Horváth Ágoston (10.b), Vörösvácki András (11.d). A csapat edzője: Medvegy Zoltán (nemzetközi nagymester, árpádos öregdiák). Gratulálunk!

Még a tavaszi szünet elején rendezték meg a III. korcsoportos lányok egyéni diákolimpiájának döntőjét. Itt Sándor Anna (7.c) a 10. helyet szerezte meg. Annának is gratulálunk!