1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » PIM – Karinthy Frigyes-emlékkiállítás
PIM – Karinthy Frigyes-emlékkiállítás

PIM – Karinthy Frigyes-emlékkiállítás

A Petőfi Irodalmi Múzeum a nagy érdeklődésre való tekintettel meghosszabbította a Karinthy-kiállítását, mely így 2014. május 31-ig látható. Az interaktív kiállításon sor kerül az írói pálya alapvető állomásainak felvázolására, Karinthy-ábrázolások, relikviák, kéziratok, valamint korhű, 20. század elejéről származó iskolai tárgyak, illetve az írót egykor megihlető technikai eszközök bemutatására. Természetesen helyet kap a nyelvi játék és a humor is a tárlaton.

“Humorban nem ismerek tréfát.” – vallotta Karinthy. A látogató megismerkedhet azzal a különös, szatirikus világgal, ami az íróra annyira jellemző, sőt hallhatjuk hangját is, ha hirtelen megcsörren a telefon.