1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség hírek » Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Sinkovits Imre Vers- és Prózamondó Verseny

Hagyományos iskolai szavalóversenyünket, melynek névadója Sinkovits Imre, egykori árpádos diák, a nemzet színésze, december 8-án rendezzük meg a könyvtárbanA verseny kétfordulós. Az első fordulóban az ún. kötelező, évfordulós szerzőktől kell választani egy művet, majd a szakmai zsűri döntése alapján a második fordulóba bejutottak mondhatják el a szabadon választott alkotásokat.

Íme, a kötelező szerzők listája:

  • Baka István, Boncza Berta – Csinszka, Bródy Sándor, Csokonai Vitéz Mihály, Hervay Gizella, Janikovszky Éva, Móra Ferenc, Petőfi Sándor, Radnóti Miklós, Rejtő Jenő, Sík Sándor, Tandori Dezső.

A szavalóversenyre jelentkezni a magyartanároknál lehet. Valamennyi versenyzőnek jó felkészülést, izgalmas versenyzést kívánunk!