1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Német munkaközösség archívum » Tanulmányi kirándulás az óbudai temetőbe
Tanulmányi kirándulás az óbudai temetőbe

Tanulmányi kirándulás az óbudai temetőbe

A 11.d osztály német nemzetiségi csoportja 2014 novemberében az óbudai temetőbe tett rövid kirándulást.

Régi sváb sírokat kerestünk, ahol a sírköveken németül olvashatók az elhunyt nevén, születési és halálozási idején kívül több helyen a foglalkozás is pl. Hauptstädtischer Richter… . Vittünk virágot Dr. Fehérvári József sírjára is, aki a Braunhaxler hagyományőrző egyesület (Braunhaxler Verein) egyik alapító tagja és éveken keresztül a Német Kisebbségi Önkormányzat elnöke volt.

Végül fölkerestük Sinkovits Imre sírhelyét, ahol megemlékeztünk róla, mint iskolánk volt diákjáról, a nemzet színészéről.

Peller Dalma (11.d, német nemzetiségi tagozat)

DSCF0056 DSCF0044