1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 15/16 » Tanulóink kiemelkedő eredményei 2015/16-ban

Tanulóink kiemelkedő eredményei 2015/16-ban

Az adatokat folyamatosan frissítjük.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe jutottak:
Fizikából (II. kategória) 6. helyezett Szépfalvi Bálint (12.b), tanára Nagy Attila.
Informatikából (II. kategória) 18. helyezett Szalay Bence (11.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
Matematikából (III. kategória, speciális matematika tagozatosok) 15. helyezett Brányi Balázs (12.b), tanárai Koncz Levente, Meszlényiné Róka Ágnes és dr. Mezei István, 21. helyezett Kovács Viktória (12.b), tanárai Koncz Levente és Meszlényiné Róka Ágnes, 44. helyezett Szalay Bence (11.b), tanárai Kézér Ildikó és Számadó László.
Spanyol nyelvből (I. kategória) 28. helyezett Nagy Kata (12.b), tanárai Kárpáti Attila és Arányi Réka, 30. helyezett Kovács Viktória (12.b), tanára Kárpáti Attila.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutottak:
Angol nyelvből (I. kategória) Szalay Bence (11.b), tanára Kocsis Ágnes.
Fizikából (I. kategória) Márkus Tamás és Szalay Bence (11.b), tanáruk Nagy Attila.
Fizikából (II. kategória) Bencsik Bálint (12.b), tanára Nagy Attila.
Informatikából (II. kategória) Márkus Tamás (11.b) és Bencsik Bálint (12.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
Spanyol nyelvből (I. kategória) Kiss Diána (12.a), tanára Kocsis Ágnes.

A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 1. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), felkészítő tanárai Gärtner István és dr. Vankó Péter.

Az Eötvös fizikaversenyen dicséretet kapott (holtversenyes 7. helyezett) Bencsik Bálint (12.b), tanára Nagy Attila. (Az Eötvös-verseny a legrangosabb hazai fizikaverseny, melyen egyetlen kategóriában indul valamennyi középiskolás és elsőéves egyetemista. A versenyen évtizedekkel ezelőtt volt utoljára árpádos díjazott.)

Az aerobik diákolimpián egyéniben országos 1. helyezett, az aerobik junior világbajnokságon egyéniben 13. helyezett, csapatban 4. helyezett, az aerobik országos junior bajnokságon egyéniben és csapatban is 1. helyezett Hajdú Kata (9.d).

A World Robot Olympiad magyarországi nemzeti versenyén a legjobb designért járó különdíjat nyerte az ÁrpáDrone nevű csapat: Szalai László, Valaczkai Dávid, Varga Levente (10.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.

A Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében 23. helyezett Virág Levente (7.b), tanára Schelb Tamás.

A Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny országos döntőjében Arany minősítést szerzett két együttesünk, a nagyobbak: Boda Dorka (9.a), Remmers Lara (9.c), Nagy Zsófia, Kraxner Anna (10.a), Benda Orsolya (10.b), Kurucz Tünde (11.c) és Gáspár Blanka (11.d); és a kisebbek: Izsa Regina (7.b), Bereczki Réka, Kovács Dorottya, Nagy Hanna Dóra, Németh Emília, Pásztor Csilla, Tóth Fanni (8.a), Husi Kitti és Sztanyik Lilla (8.c). Tanáruk: Orosz Erzsébet.

A Kutató diákok tudományos esszépályázatának országos versenyén a Világító fehérjék című kutatással különdíjban részesült Bata Emese és Vincze Tamás (9.c). Tanáraik: Ónodi Lívia és dr. Szeri Flóra (MTA külső konzulens).

A B33 (streetball) diákolimpia országos döntőjében 5-8. helyezett az Árpád Gimnázium csapata: Bea Bence (11.b), Bea Gergely (12.b), Korompai Zsolt (11.b), Kovács Marcell (11.c), csapatvezető: Gyanó Éva.

Az Abacus matematikai lapok matematika pontversenyében 1. helyezett Rassai Erik (7.b), 4. helyezett Virág Levente (7.b), 7. helyezett Izsa Regina (7.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, dr. Mezei István, dr. Vajda István és Zombori Anna. A fizika pontversenyben 1. helyezett Virág Levente (7.b), tanára Kürtösi Balázs.

A Hatvani István fizikaverseny országos döntőjében az I. kategóriában 2. helyezett Virág Levente (7.b), tanára Kürtösi Balázs, 4. helyezett Andó Lujza (7.b), tanára Czinki József; a II. kategóriában 1. helyezett Marozsák Tádé (8.b), tanára Gärtner István; a IV. kategóriában 3. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Gärtner István.

Az angol nyelvi OÁTV országos döntőjében 5. helyezett Ciceu Matei (7.a), tanára Nyeste Katalin.

Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny országos döntőjében 20. helyezett Marozsák Tádé (8.b), tanára Gärtner István.

Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében III. díjas Marozsák Tóbiás (10.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária. A döntőben szerepelt még Kovács Boldizsár (9.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta, Koncz Levente és dr. Mezei István.

A Curie kémia emlékverseny országos döntőjében 5. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Tajtiné Váradi Emőke.

Az Irinyi János országos kémiaverseny országos döntőjében 2. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Tajtiné Váradi Emőke.

A sakkcsapat diákolimpia országos döntőjében 4. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium csapata: Kántor Gergely (10.d), Csáti Olivér, Tóth-Katona Tamás és Sörös Patrik (12.b), Geresdi-Horváth Ágoston (8.b). Edző: Medvegy Zoltán.

A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 4. helyezett Benedek Eszter (8.b), 5. helyezett S. K. (8.c), 9. helyezett Horváth Márton (8.b), tanáruk Sziliné Dienes Irén.

A Kenguru matematikaversenyen a speciális matematika tagozatos kategóriában országos 3. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária; 4. helyezett Kovács Viktória (12.b), tanára Koncz Levente és Meszlényiné Róka Ágnes.

Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében bronz diplomát szerzett János Zsuzsa Anna (10.b), tanára Molnárné Vámos Katalin.

A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 17. helyezett Virág Levente, 18. helyezett Peőcz Richárd, 30. helyezett Varga Péter (7.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária, Zombori Anna és Vajda István; 20. helyezett Szűcs Tamás, 24. helyezett Marozsák Tádé, 34. helyezett Benedek Eszter és Nagy Eszter (8.b), tanáraik Meszlényiné Róka Ágnes és Számadó László. A döntőben szerepelt még Polaneczky Rebeka (7.c), tanára Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

A Zrínyi matematikaverseny országos döntőjében 4. helyezett Kovács Viktória (12.b), 9. helyezett Szalay Bence (11.b), 16. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), 24. helyezett, Rassai Erik (7.b), 31. helyezett Kovács Boldizsár (9.b). Tanáraik: Besnyőné Titter Beáta, Kézér Ildikó, Koncz Levente, Meszlényiné Róka Ágnes, Számadó László, Sztojcsevné Fekete Mária, Vajda István és Zombori Anna.

Az Avram Hershko Természettudományi Verseny országos döntőjében 1. helyezett a 10.c osztály csapata: Pálfi Máté, Szűcs Gergely és Tóth Balázs, 3. helyezett a 9.c osztály csapata: Bata Emese, Molnár Vencel, Sajerli Bence és Vincze Tamás. Tanáraik: Kovácsné Keszléri Erzsébet, Ónodi Lívia, Sziliné Dienes Irén és dr. Tüdős Éva.

A Kitaibel Pál biológiaverseny országos döntőjébe jutott Tóth Balázs (10.c), tanára Sziliné Dienes Irén.

A Kárpát-medencei Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny döntőjében 16. helyezett Sarkadi Ákos (10.b), tanára Nánay Mihály.

A Bolyai matematikai csapatverseny (9-12. osztály) országos döntőjében 2. helyezett a Beinaheleidenschaftsgegenstand nevű csapat: Brányi Balázs, Kovács Viktória, Nagy Kata és Szépfalvi Bálint (12.b), tanáraik: Koncz Levente, Meszlényiné Róka Ágnes és dr. Mezei István, 3. helyezett a Gyök Mínusz Egy nevű csapat: Börcsök Dóra, Fetter László, Márkus Tamás, Szalay Bence (11.b), tanáraik: Kézér Ildikó és Számadó László.

A Nemes Tihamér informatika verseny programozó kategóriájának országos döntőjében 6. helyezett Szalay-Tóth Gábor, 21. helyezett Rátki Barnabás (8.b), tanáruk Kürtösi Balázs; 7. helyezett Marozsák Tóbiás, 16. helyezett Peőcz Krisztián, 25. helyezett Varga Levente (10.b), az alkalmazói kategória országos döntőjében 33. helyezett Peőcz Krisztián (10.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária. Teljesítményük alapján Marozsák Tóbiás és Peőcz Krisztián meghívást kapott a Közép-európai informatikai diákolimpia válogatóversenyére.

Az Árokszállásy biológiaverseny országos döntőjében 4. helyezett Tóth Balázs (10.c), tanárai Sziliné Dienes Irén és Ónodi Lívia.

A Dürer matematikaverseny országos döntőjében 7. helyezett a Platóni testek nevű csapat: Walter Vivien (9.b), Fazekas Levente, Marozsák Tóbiás és Rátkai Petra (10.b), tanáraik: Besnyőné Titter Beáta, Kézér Ildikó, Koncz Levente, Dr. Mezei István és Sztojcsevné Fekete Mária.

A Jane Haining angol nyelvi verseny országos döntőjében 4. helyezett Takács Maja (8.b), tanára Tamásné Hantos Gabriella. Az országos döntőbe jutott még Czájder Dániel (8.a), Horváth Benjámin (8.b), tanáraik: Lienhardt Krisztina és Tamásné Hantos Gabriella.

A Bolyai matematikai csapatverseny országos döntőjében 19. helyezett a Pitagoreusok nevű csapat: Di Giovanni Bence, Kirchhof Barna, Rassai Erik és Tóth Gellért (7.b), tanáraik: Besnyőné Titter Beáta, dr. Mezei István, dr. Vajda István és Zombori Anna.

Az Öveges József matematika-fizika emlékversenyen egyéni összetettben 3. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanárai: Gärtner István, Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.

Az U16 sakkolimpián a magyar csapat tagjaként bronzérmes, az U16 sakk világbajnokságon egyéniben 4. helyezett Kántor Gergely (10.d).

Az atlétika országos ifjúsági bajnokságon magasugrásban 1. helyezett Kardos Orsolya (10.a).

A Közép-európai matematikai diákolimpián a magyar csapat tagjaként bronzérmes lett Kovács Viktória (12.b), tanárai: Koncz Levente és Meszlényiné Róka Ágnes.