1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Felvételi eljárás 2016/17 » Visszajelzések a nyílt napról

Visszajelzések a nyílt napról

Minden látogatónknak köszönjük iskolánk iránti érdeklődését és a nyílt napon való részvételét. Ígéretünkhöz híven a kapott visszajelzésekről – statisztikai jelleggel – tájékoztatjuk Önöket.

A nyílt napon 445 regisztráció nyomán mintegy 400 érdeklődő vett részt.
A látogatás után 97 visszajelzés (65 szülő, 32 tanuló) érkezett hozzánk.

A látogatók véleményének összegzése

Hogyan vélekedik a látott órákról?
Nagyon tetszett 143 (55,2%),
tetszett 81 (31,3%),
átlagos volt 27 (10,4%),
nem nagyon tetszett 8 (3,1%),
nem tetszett 0.

Mennyire segítették a látottak, tapasztaltak pályaválasztási döntését?
Nagyban segítették 61 (62,9%),
segítették 28 (28,9%),
megfontolásra késztettek 8 (8,2%),
nem segítették 0,
bizonytalanná tettek 0.

Időben értesült-e a lehetőségről?
97 igen – 0 nem.

Elégedett-e a regisztráció módjával?
96 igen – 1 nem.

Megfelelő volt-e az óralátogatási lehetőségek kínálata?
97 igen – 0 nem.

Elegendő segítséget kapott-e a helyszíni tájékozódáshoz?
97 igen – 0 nem.

Kielégítő válaszokat kapott-e a kérdéseire?
95 igen – 2 nem.

Vannak-e javaslatai a jövőbeli szervezésre?
10 igen – 87 nem.

Részt vett-e a vezetői konzultáción?
19 igen – 78 nem.

Mi a véleménye a vezetői konzultációról?
Nagyon hasznos volt 13 (68,4%),
hasznos volt 6 (31,6%),
nem volt hasznos 0.

Részt vett-e a diáktanács tagjaival szervezett konzultáción?
20 igen – 77 nem.

Mi a véleménye erről a konzultációról?
Nagyon hasznos volt 11 (55%),
hasznos volt 8 (40%),
nem volt hasznos 1 (5%).

 

Néhány szövegesen megfogalmazott gondolat

Sajnos, nem vettem részt a vezetői tájékoztatón, mert akkor is órát látogattam. Javaslatom, hogy a vezetői tájékoztatón és a sétán meg lehetne kérdezni a résztvevőket, hogy kik voltak közülük árpádosok (a sétán esetleg be is lehetne vonni a volt árpádos szülőket egy-egy kérdés /vagyis válasz/, sztori erejéig). Szerintem jó reklám az Árpádnak, hogy milyen sok régi diák tervezi ide hozni a gyerekét. A lányom szívesen megnézte volna a tornatermet.

A legáttekinthetőbb honlap, a legprecízebb szervezés. Köszönjük.

Rendkívül kellemes meglepetésként ért az iskola szervezettsége, felkészültsége. A tanulók intelligens, kedves, visszafogott közreműködése engem annyira boldoggá tett, annyira jó érzés volt ilyen fiatalokkal beszélgetni. Ha ők ilyenek, akkor az mindent elmond a tanári karról. Egy órára volt csak időm, de az nagyon tetszett, a spanyolos tanár úr órája empatikus, szórakoztató, érzelmes és lelkes volt! A diáktanács képviselőiről is hasonló jókat mondanék, bárcsak az én gyermekemből is ilyen kedves, okos és szerény tini válna : ). Lenyűgöző volt, köszönöm szépen : ).

Nagyon jól szervezett volt a nyílt nap, a diákok és a tanárok nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Nagyon tetszett, hogy mindkét óra teljesen természetes hatású volt, egyáltalán nem tűnt úgy, hogy a nyílt nap kedvéért kitalált műsor lenne, hanem a tényleges, mindennapos órák egyike.

Nagyon tetszett, hogy a gyerekek aktívan, lelkesen dolgoztak az órákon.

Először is szimpatikus volt, hogy a lehetetlen parkolási helyzet megoldására megnyitották a sportpályájukat. Azután korrekt, névre szóló, térképpel ellátott pontos beosztást felvázoló látogatójegyet kaptam, sőt nagyon tetszett az a figyelmesség, hogy iskolatitkári aláírással, pecséttel igazolást kaptam a látogatásról.

Egyedülállónak tartom az iskola nyílt, egyértelmű, pontos és professzionális kommunikációját. Rendkívül vonzó, hogy jól kezelhető és felhasználó-barát az iskola honlapja, mindig pontosan lehet tudni, hogy milyen információk hol érhetőek el, kielégítő válaszokat kaphatnak az érdeklődők mind elektronikusan, mind személyesen, jól meghatározott, hogy ki a kompetens személy egy adott kérdésben és mindig az történik, amit előzetesen megígérnek. Szimpatikus az iskola és a vezetőség hozzáállása az egyedi problémákhoz. A diáktanács tagjai nagyon nyitottak, kedvesek voltak, akik hitelesen adták át, hogy milyen jó az Árpád Gimnáziumba járni.