1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Felvételi eljárás 2018/19 » Visszajelzések a nyílt napról

Visszajelzések a nyílt napról

Minden látogatónknak köszönjük iskolánk iránti érdeklődését és a nyílt napon való részvételét. Ígéretünkhöz híven a kapott visszajelzésekről – statisztikai jelleggel – tájékoztatjuk Önöket.

A nyílt napon közel 480 regisztráció nyomán kb. 450 érdeklődő vett részt.
A látogatás után 169 visszajelzés (ebből 103 szülő, 1 nagyszülő és 65 tanuló) érkezett hozzánk.

A látogatók véleményének összegzése

Hogyan vélekedik a látott órákról?
Nagyon tetszett 289 (57,9%),
tetszett 168 (33,7%),
átlagos volt 30 (6,0%),
nem nagyon tetszett 10 (2,0%),
nem tetszett 2 (0,4%)

Mennyire segítették a látottak, tapasztaltak pályaválasztási döntését?
Nagyban segítették 93 (55,0%),
segítették 62 (36,7%),
megfontolásra késztettek 14 (8,3%),
nem segítették 0,
bizonytalanná tettek 0.

Időben értesült-e a lehetőségről?
168 igen – 1 nem.

Elégedett-e a regisztráció módjával?
165 igen – 4 nem.

Megfelelő volt-e az óralátogatási lehetőségek kínálata?
165 igen – 4 nem.

Elegendő segítséget kapott-e a helyszíni tájékozódáshoz?
166 igen – 3 nem.

Kielégítő válaszokat kapott-e a kérdéseire?
168 igen – 1 nem.

Vannak-e javaslatai a jövőbeli szervezésre?
19 igen – 150 nem.

Mi a véleménye a vezetői konzultációról?
Nagyon tetszett 18 (50,0%),
tetszett 13 (36,1%),
átlagos volt 5 (13,9%).

Mi a véleménye a diáktanács tagjaival szervezett konzultációról?
Nagyon tetszett 13 (61,9%),
tetszett 7 (33,3%),
átlagos volt 1 (4,8%).

Mi a véleménye az iskolabejáró körsétáról?
Nagyon érdekes volt 12 (38,7%),
érdekes volt 18 (58,1%),
nem volt érdekes 1 (3,2%).

Néhány szövegesen megfogalmazott gondolat

Tökéletes volt a szervezés, minimális várakozással (2 perc) kaptuk meg a menetlevelet, mely nagyszerű ötlet volt… igazolással egybekötve, rajta behavazott szülőknek, hogy hová is menjenek… kedvesen kaptunk útbaigazitást. Köszönjük! Visszavágytam az iskolapadba, az Abigél feldolgozását hallgatva.

A programok lebonyolításában résztvevő diákok nagyon segítőkészek voltak.

Külön szeretném megköszönni a diáktanács két tagjának a mai konzultációt. Magasan ez volt a legjobb, leghasznosabb és leginformatívabb tájékoztatás, amit az eddig meglátogatott nyílt napokon kaptam.
Tetszett, hogy diákok intézték a regisztrációt és a ruhatárat, hogy maguktól csinálták és nem volt ott tanár velük, hogy árpádos pólóban voltak, hogy kedvesek és nyugodtak voltak. Tetszett a látogatójegy, és hogy nem kellett külön kérni az igazolást. Tetszettek az iskola előtti virágok. Nem tetszett, hogy egy csomó szülő volt az órákon. Én egyedül voltam, szerintem a többieknek sem kellett volna szülővel lenniük, a szülőket külön kellene választani. Az órákon csak a diákok legyenek, ők fognak ide járni, nekik kell az órán látni, hogy érzik magukat az iskolában. A szülők meg beszéljenek a tanárokkal külön. A körsétára jó lenne, ha mindenki tudna menni.

Minden diák szívesen beszélgetett velünk, nagyon kedvesek voltak és segítettek tájékozódni.

Több iskolalátogatási csoportot kellene szervezni, mert 10 perccel a regisztráció nyitása után már nem lehetett rá jelentkezni.

Nagyon fontosnak tartom a délutáni szakköröket, foglalkozásokat, sportolási és egyéb lehetőségeket.
Ezekről sajnos csak minimális információt sikerült szerezni.

A látottak alapján gyermekét szívesen járatná-e ebbe az iskolába? Szülőként jobbat nem is kívánhatnék neki.

Ezúton is nagyon szeretném megköszönni, hogy az Árpád Gimnázium mindig világos, átlátható, naprakész és jól strukturált információkkal szolgál minden továbbtanulási kérdéssel kapcsolatosan az érdeklődő diákok és családok számára mind az iskola honlapján, mind az igazgatói tájékoztatón és a nyílt napon. Második gyermekem középfokú beiskolázásra készülve szülőként azt tapasztalom, hogy ez az az iskola, amely egyértelmű nevelési és oktatási értékei mellett még olyankor is képes a fejlődésre, amikor az ember azt gondolja, hogy ezt már nem is lehet fokozni. (Gondolok itt pl. arra, hogy a szülői tájékoztatón megismerhettünk olyan statisztikai adatokat a gimnáziumról, amit nem mindenhol tesznek transzparenssé, segítettek abban, hogy reálisabban láthassuk a gyermekeink felvételi- és továbbtanulási esélyeit, stb. Külön szeretném kiemelni a tagozatos biológia óra kiemelkedő színvonalát, ami azt hiszem, minden érdeklődő gyerek (és szülő) számára rendkívül inspiráló volt.)

Örültem, hogy a kabátomat a ruhatárba adhattam. Nagyon tetszik a sok növény a folyosókon.

Nagyon pozitív benyomás: szervezettség, parkolási lehetőség megoldása, kedves portás néni, családias hangulat, kedves tanárok, szimpatikus gyerekek! Köszönjük!

A diákok nagyon kedvesek és segítőkészek voltan. Az órákon pedig teljesen természetesen viselkedtek, mintha ott se lettünk volna. Köszönöm, hogy újra tudom, miért szerettem a matekot.

Köszönöm a lehetőséget! Nekem nagy élmény volt. Én szívesen lennék diák az Árpádban. Remélem, a fiam is, de ez majd kiderül.

A legszervezettebb, legszínvonalasabb nyílt nap volt számomra az Önöké.
Igen hasznosnak bizonyult a személyre szóló tájékoztatólapjuk, segítőkészek voltak a diákok az útbaigazítás során, a tanárok gondot fordítottak az órán részt vevő érdeklődőkre is és nem utolsó sorban az igazgató úr személyes közreműködése is megtisztelő.
Köszönöm munkájukat!