1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2016/17

Diákok eredményei 2016/17

ANGOL NYELV
Az angol OÁTV (Országos Általános iskolai Tanulmányi Verseny) országos döntőjében 4. helyezett Ciceu Matei (8.a), tanára Lienhardt Krisztina.
A barcsi országos angol nyelvi verseny döntőjében 7. helyezett Szabó Bianka (9.b), tanára Tamásné Hantos Gabriella.
A Jane Haining angol nyelvi verseny országos döntőjében 3. helyezett Kuthy Bendegúz (8.b), a döntőben szerepelt még Hrubi Márk (8.b), tanáruk Pogányné Miskolczi Enikő.

BIOLÓGIA
Az OKTV (II. kategória) II. fordulójába jutott Tóth Balázs (11.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.
Az Árokszállásy biológiaverseny országos döntőjében 22. helyezett Tóth Balázs (11.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.
A Georgikon biológiaverseny országos döntőjében 12. helyezett Keresztes Fanni (12.a), tanára Ónodi Lívia.
A Kitaibel Pál biológiaverseny országos döntőjében 6. helyezett Tóth Balázs (11.c), tanárai Kovácsné Keszléri Erzsébet és Sziliné Dienes Irén.

FIZIKA
Az OKTV (I. kategória) országos döntőjében 2. helyezett Marozsák Tóbiás (11.b), tanárai Gärtner István, dr. Mezei István és dr. Vankó Péter. Tóbiás ezzel bekerült az júliusi, Indonéziában megrendezésre kerülő Nemzetközi Fizika Diákolimpián induló magyar csapatba.
Az első Európai Fizikai Diákolimpián a magyar csapat tagjaként az egyéni versenyben ezüstérmet, a 48. Nemzetközi Fizikai Diákolimpián résztvevő magyar csapat tagjaként szintén ezüstérmet nyert Marozsák Tóbiás (11.b), tanárai Gärtner István, dr. Mezei István és dr. Vankó Péter.
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Peőcz Krisztián, tanára Gärtner István.
A Hatvani István fizikaverseny országos döntőjében 1. helyezett Marozsák Tádé (9.b), tanára Gärtner István, 6. helyezett Virág Levente (8.b), tanára Kürtösi Balázs, 8. helyezett Andó Lujza (8.b), tanárai Gärtner István és Kürtösi Balázs.
A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 14. helyezett Marozsák Tádé (9.b), tanára Gärtner István.
Az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Tornájának (International Young Physicists’ Tournament) magyarországi döntőjébe jutott Fazekas Levente, Peőcz Krisztián és Rátkai Petra (11.b), tanáruk Gärtner István.
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) fizika pontversenyében 1. helyezett Marozsák Tóbiás (11.b), tanárai Gärtner István, dr. Mezei István és dr. Vankó Péter, 6. helyezett Virág Levente (8.b), tanára Kürtösi Balázs, 15. helyezett Marozsák Tádé (9.b), tanára Gärtner István.
Az Abacus matematikai lapok fizika pontversenyében 1. helyezett Andó Lujza (8.b), tanárai Gärtner István és Kürtösi Balázs, 2. helyezett Virág Levente (8.b), tanára Kürtösi Balázs.

FÖLDRAJZ
Az OKTV döntőjében 21. helyezett Könnyü Emma (12.c), tanára Nánay Mihály.
Az OKTV II. fordulójába jutott Móra Dominik (12.c), tanára Nánay Mihály.
A Kovács János földrajzverseny országos döntőjében 4. helyezett Könnyü Emma (12.c), tanára Nánay Mihály.
A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 7. helyezett Sajti Konor (9.c), 9. helyezett Gosztonyi Zsombor (9.b), 10. helyezett Benedek Eszter (9.b), 13. helyezett Rosza Réka (7.c), tanáraik Nánay Mihály (RR, SK) és Sziliné Dienes Irén (BE, GZs).
Az Itthon otthon vagy földrajzverseny országos döntőjében 4. helyezett Sajerli Bence (10.c), tanára Sziliné Dienes Irén.

INFORMATIKA
Az OKTV (II. kategória) döntőjében 21. helyezett Szalay Bence (12.b), 23. helyezett Marozsák Tóbiás, 46. helyezett Varga Levente (11.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
A Nemes Tihamér informatikaverseny programozás kategóriájának országos döntőjében 6. helyezett Varga Péter, 18. helyezett Virág Levente, 27. helyezett Bánlaki Artúr (8.b), 23. helyezett Szalay-Tóth Gábor, 27. helyezett Rátki Barnabás (9.b). A döntőben részt vett még Gilicze Márton (10.b), valamint Perger Lóránt (10.c), tanáraik Kürtösi Balázs (RB, GM), Sztojcsevné Fekete Mária (VP, BA, SzTG) és Vargáné Szukics Sarolta (VL, PL).
A World Robot Olympiad nemzetközi Lego robot programozási verseny magyarországi nemzeti fordulóján 3. helyezett a Wrong csapat: Szalai László, Valaczkai Dávid és Varga Levente (11.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
Az informatika diákolimpia válogatóversenyén 19. helyezett Szalay Bence (12.b), 23. helyezett Peőcz Krisztián (11.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
A Junior Európai Programozási Olimpia magyarországi válogatóversenyén 5. helyezett Varga Péter (8.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.

KÉMIA
Az OKTV (I. kategória) döntőjében 17. helyezett Marozsák Tóbiás (11.b), tanára Tajtiné Váradi Emőke.

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM
Az OKTV II. fordulójába jutott Kovács Annamária (12.c), tanára Feketéné Kovács Anikó és Simon Péter.
Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében bronz diplomát kapott Boda Dorka (10.a), tanára Molnárné Vámos Katalin.
A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 14. helyezett az Icike-picike POCKOK nevű csapat: Kövécs Laura, Lakatos Lili, Lepenye Gerda Angyalka és Németh Anna (7.a), tanáruk Lőrincz Andrea, 22. helyezett a Hadoválók nevű csapat: Homályos Réka, Kovács Aliz, Sipőcz Júlia, Harangozó Lilla (8.a), tanáruk Feketéné Kovács Anikó.
A Szép Magyar Beszéd verseny (Kazinczy-verseny) országos döntőjébe jutott Skrodzki Szandra (12.a), tanára Feketéné Kovács Anikó.
A Nemzeti Színház és a Magyar Versmondók Országos Szervezete által rendezett nemzeti VERSeny elnevezésű szavalóverseny országos döntőjében ezüst minősítésű oklevelet kapott Tóth Balázs (11.b), tanára Molnárné Vámos Katalin.

MATEMATIKA
Az OKTV (III. kategória, speciális matematika tagozatosok) döntőjében holtversenyben 37. helyezett Marozsák Tóbiás (11.b), tanárai Kézér Ildikó, dr. Mezei István és Sztojcsevné Fekete Mária, valamint Márkus Tamás és Szondy Dániel (12.b), tanáraik Kézér Ildikó, dr. Mezei István és Számadó László.
A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 20. helyezett Szalai Henrietta (7.b), 45. helyezett Mohay Lili, tanáraik Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes, 21. helyezett Peőcz Richárd, 27. helyezett Virág Levente (8.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta és dr. Vajda István, 31. helyezett Tóth Gellért (8.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és Sztojcsevné Fekete Mária.
A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 13. helyezett Szalay Bence (12.b), 28. helyezett Marozsák Tóbiás (11.b), 37. helyezett Rassai Erik (8.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta (RE), Kézér Ildikó (MT, SzB), dr. Mezei István (MT, SzB), Számadó László (SzB) és Sztojcsevné Fekete Mária (RE, MT).
A Kenguru matematikaversenyen országos 4. helyezett Kovács Boldizsár (10.b), 4. helyezett Szalay-Tóth Gábor (9.b), 6. helyezett Gosztonyi Zsombor (9.b), 7. helyezett Marozsák Tóbiás (11.b), 9. helyezett Szalay Bence (12.b), 16. helyezett Virág Levente (8.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta (KB, VL), Kézér Ildikó (MT, SzB), Koncz Levente (KB), Meszlényiné Róka Ágnes (SzTG, GZs), dr. Mezei István (SzB), Számadó László (SzTG, GZs, SzB), Sztojcsevné Fekete Mária (MT) és dr. Vajda István (KB, VL).
A Bolyai matematika csapatverseny (9-12. osztályosok) országos döntőjében 2. helyezett a Nabla nevű csapat: Erdélyi Dominik, Marozsák Tóbiás, Szalai László és Varga Levente (11.b), tanáraik Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.
A Bolyai matematika csapatverseny (3-8. osztályosok) országos döntőjében 18. helyezett a Pitagoreusok nevű csapat: Di Giovanni Bence, Kirchhof Barna, Rassai Erik és Tóth Gellért (8.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta és Sztojcsevné Fekete Mária.
A Kalmár László matematikaverseny országos döntőjébe jutott Peőcz Richárd (8.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és dr. Vajda István.
A zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium által rendezett Izsák Imre Gyula komplex természettudományi versenyen (matematika, fizika, informatika) összetettben 6. helyezett Marozsák Tóbiás (11.b), 12. helyezett Szalay Bence (12.b).
Az Abacus matematikai lapok pontversenyében 2. helyezett Virág Levente (8.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és Vajda István, 3. helyezett Izsa Regina (8.b), 9. helyezett Tóth Gellért (8.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta és Sztojcsevné Fekete Mária, 10. helyezett Mohay Lili (7.b), 16. helyezett Kozári Dominik (7.b), 19. helyezett Bánó Bulcsú (7.b), tanáraik Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes.
Az Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) pontversenyében 14. helyezett Virág Levente (8.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és Vajda István.

NÉMET NYELV
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Tormay Bence (12.d), tanára Csorbáné Tóth Irén.
A német nemzetiségi versmondóverseny országos döntőjében 11. helyezett Mravinecz Bálint (7.c), tanára Csorbáné Tóth Irén, 12. helyezett Király Eszter (10.d), tanára Kőrösmezei Sarolta.

TESTNEVELÉS, SPORT
Az aerobik diákolimpia országos döntőjében párosban 1. helyezett Hajdú Kata (10.d) és Simon Zsófia (9.d), edzőjük Sinkó Andrea.
A sakkcsapat diákolimpia budapesti döntőjében 1. helyezett, az országos döntőben 13. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium csapata: Kántor Gergely (11.d), Kelemen Szabolcs (7.b), Valaczkai Dávid (11.b), Geresdi-Horváth Ágoston (9.b) és Vörösvácki András (10.d). Edző: Medvegy Zoltán.
A sakk utánpótlás Európa-bajnokságon a 18 év alatti fiúk mezőnyében 8. helyezett, a nyílt magyar bajnokságon a juniorok között 1. helyezett, a villám egyéni magyar bajnokságon (a felnőttek között) 1. helyezett, a felnőtt sakkcsapat országos bajnokságon az Aquaprofit-NTSK csapatának tagjaként 1. helyezett Kántor Gergely (11.d).
Az evezős országos bajnokságon felnőtt nyolcasban és az ifjúsági kétpárevezős számban 1. helyezett Benda Orsolya (11.b).
A szinkronúszó junior Európa-bajnokságon 11. helyezett, a kazanyi világbajnokságon 13. helyezett magyar csapat tagja volt Kertai Lili (10.c).

TÖRTÉNELEM
A Nagy Imre és kora történelmi emlékverseny országos döntőjében 3. helyezett a 12.c csapata: Pálinkás Nikolett, Schieszl Evelin és Szipszer Fanni, tanáruk Nánay Mihály.
Az Ozirisz földjén történelemverseny országos döntőjében 3. helyezett a 7.a csapata: Füleki Regina, Gábeli Gréta, Gonda Sára, Kovács Róza, Kuzma Lili, Marozsák Hédi, Szilágyi Berill, Takács Emese, Veress Viktória, Veress Vivien, tanáraik dr. Szendi Emma, Simon Péter, Svarczné Micheller Erzsébet.

Jó tanuló, jó sportoló

Ösztöndíjak és elismerő oklevelek átadásával került sor ma az Óbudai Sport Nonprofit Kft. által meghirdetett és Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által támogatott "Jó tanuló, jó sportoló" pályázat eredményhirdetésére. tovább olvasom »