1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2017/18

Diákok eredményei 2017/18

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2017/18-as tanévben.
Az oldalt folyamatosan frissítjük.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe jutottak:
Biológiából (I. kategória) 40. helyezett Bereti Szanna (11.d), tanárai Kis Róbert és Tarlós Péter.
Biológiából (II. kategória) 8. helyezett Tóth Balázs (12.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.
Drámából Tóth Balázs (12.b), tanára Molnárné Vámos Katalin.
Fizikából (II. kategória) Marozsák Tóbiás (12.b), tanára Gärtner István.
Informatikából
(I. kategória: alkalmazás) 30. helyezett Peőcz Krisztián (12.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
Informatikából
(II. kategória: programozás) 30. helyezett Peőcz Krisztián (12.b), 45. helyezett Marozsák Tóbiás (12.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
Kémiából
(I. kategória) 19. helyezett Marozsák Tóbiás (12.b), tanára Tajtiné Váradi Emőke.
Matematikából (III. kategória: speciális matematika tagozatosok) 14. helyezett Marozsák Tóbiás (12.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutottak:
Angol nyelvből (I. kategória) Nagy Ádám és Peőcz Krisztián (12.b), tanáraik Belley Kinga (NÁ) és dr. Széllné Hajdú Indira (PK).
Biológiából (I. kategória) Bojtor Bence és Könczöl János (11.a), tanáruk Kis Róbert.
Drámából János Zsuzsa (12.b), tanára Molnárné Vámos Katalin.
Fizikából (II. kategória) Peőcz Krisztián és Rátkai Petra (12.b), tanáruk Gärtner István.
Informatikából
(II. kategória: programozás) Varga Levente (12.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
Művészettörténetből
Kardos Orsolya (12.a), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.
Történelemből Kirchhof Gréta (11.c), tanára dr. Nánay Mihály.

A 48. Nemzetközi Fizikai Diákolimpián résztvevő magyar csapat tagjaként ezüstérmet nyert, az Eötvös fizikaversenyen II. díjat kapott Marozsák Tóbiás (12.b), tanárai Gärtner István, dr. Vankó Péter és dr. Mezei István.

A Kunfalvi Rezső fizika diákolimpiai válogatóversenyen 1. helyen végzett Marozsák Tóbiás (12.b), tanárai Gärtner István és dr. Vankó Péter. Tóbiás ezzel bekerült a májusi moszkvai Európai Fizikai Diákolimpián és a júliusi lisszaboni Nemzetközi Fizikai Diákolimpián induló magyar csapatba.

A barcsi Országos angol nyelvi verseny országos döntőjében 11. helyezett Németh Emília Róza (10.a), tanára Lienhardt Krisztina.

A World Youth Essay Competition nemzetközi esszéíró verseny országos döntőjébe jutott Fenyő Csillag (10.a), tanára Lienhardt Krisztina.

Az angol OÁTV (Országos Általános iskolai Tanulmányi Verseny) országos döntőjébe jutott Kovács Dominik (7.b), tanára Pápai Éva, valamint Radnai Réka (7.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira.

A német OÁTV országos döntőjébe jutott Gizella Gréta (7.c), tanára Magyar Margit.

A Jakucs László nemzetközi földrajzverseny országos döntőjében 5. helyezett Benedek Eszter és Szebeni Réka (10.b), tanáruk Sziliné Dienes Irén.

A Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében 6. helyezett Virág Levente (9.b), 52. helyezett Szépfalvi Gergely (7.b), tanáruk Kürtösi Balázs.

A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 22. helyezett Mohay Lili (8.b), tanárai Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes, 34. helyezett Hangodi Hajnalka, 41. helyezett Gao Ádám és (7.b), tanáraik Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 38. helyezett Rassai Erik, 46. helyezett Varga Péter (9.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária és Zombori Anna.

A sakk diákolimpia országos döntőjében (lány egyéni III. korcsoport) 10. helyezett Sándor Anna (7.c).

A sakkcsapat diákolimpia országos döntőjében 5. helyezett fiúcsapatunk: Geresdi-Horváth Ágoston (10.b), Kántor Gergely (12.d), Kelemen Szabolcs (8.b), Valaczkai Dávid (12.b), Vörösvácki András (11.d). A csapat edzője: Medvegy Zoltán.

A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjében 8. helyezett Sajti Konor (10.c), tanára dr. Nánay Mihály, 9. helyezett Szabó Csaba (8.c), tanára Kovácsik Antal.

A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjébe jutott Nagy László (9.d) és Marozsák Tádé (10.b), tanáruk Gärtner István.

A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjébe jutott Rosza Réka és Sax Anna (8.c), tanáruk Nánay Mihály, valamint Benedek Eszter (10.b), tanára Sziliné Dienes Irén.

Az országos Rajeczky Benjámin gregorián versenyen a nyolcadikosok kórusa ezüst minősítést érdemelt ki, tanáruk Kúnné Kocsis Erzsébet.

A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében (a 9-10. osztályosok között) 8. helyezett Varga Péter (9.b), 13. helyezett Rátki Barnabás (10.b), 20. helyezett Tóth Gellért (9.b), 28. helyezett Szalay-Tóth Gábor (10.b), 65. helyezett Gembela Gergely (10.b), 78. helyezett Virág Levente (9.b), (a 7-8. osztályosok között) 23. helyezett Fodor Róbert (8.b), 26. helyezett Horváth Ábel (8.b), 35. helyezett Kozári Dominik (8.b), tanáraik Kürtösi Balázs (RB), Sztojcsevné Fekete Mária (FR, HÁ, KD, TG, VP, GG, SzTG) és Vargáné Szukics Sarolta (VL). Varga Péter teljesítményével jogot szerzett arra, hogy részt vegyen a Közép-európai Informatikai Diákolimpia (CEOI) válogatóversenyén.

A “Hazafias költészet a magyar irodalomban” című kárpát-medencei szavalóversenyen az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetségének Elnöksége díszoklevelét és a zsűri különdíját kapta Boldvai Emese (12.d), tanára Feketéné Kovács Anikó.

A német nemzetiségi versmondóverseny országos döntőjébe jutott Kirchhof Gréta (11.c), tanára Magyar Margit.

A Kovács János földrajzverseny országos döntőjébe jutott Benedek Eszter (10.b), tanára Sziliné Dienes Irén.

A Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny fővárosi fordulójában Kiemelt Arany minősítést szerzett, így a verseny országos döntőjébe jutott Siklós Csenge (12.c), tanára Orosz Erzsébet.

A Szép Magyar Beszéd (Kazinczy-) verseny országos döntőjébe jutott Siklós Csenge (12.c), tanára Móczárné Köves Eszter.

A HunGeo angol nyelvű földrajzverseny (egyben földrajz diákolimpiai válogatóverseny) országos döntőjébe jutott Benedek Eszter (10.b), tanára Sziliné Dienes Irén.

A Bolyai matematikai csapatverseny országos döntőjében 2. helyezett a Laplace nevű csapat: Erdélyi Dominik, Marozsák Tóbiás, Szalai László és Varga Levente (12.b), tanáraik Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.

Az Árokszállásy Zoltán biológiaverseny országos döntőjében 5. helyezett Tóth Balázs (12.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.

A Móra Ferenc novellaelemző és fogalmazási verseny országos döntőjébe jutott Harangozó Lilla (9.a), tanára Feketéné Kovács Anikó.

A Jane Haining angolverseny országos döntőjében 4. helyezett Járai Luca (8.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira.

A duatlon diákolimpia országos döntőjében 6. helyezett Illés Gergő (8.a).

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 8. helyezett az Icikepicikét nagyobb pockok nevű csapat: Kövécs Laura, Lakatos Lili, Lepenye Angyalka és Németh Anna (8.a), tanáruk Lőrincz Andrea.

A németországi felnőtt akrobatikus rock’n’roll Euróba-bajnokságon az ezüstérmes Sol Invictus nevű magyar csapat tagja volt Baráth Petra (12.a).

Az augusztusi szlovákiai U17-es kézilabda Európa-bajnokságon bronzérmes magyar válogatott tagja volt Tóth Nikolett (10.b).

A budapesti vizes világbajnokságon a szinkronúszás csapatversenyben a magyar válogatott tagjaként 15. helyezett Kertai Lili (11.c).

A felnőtt evezős országos bajnokságon kétpárevezősben 1. helyezett, négypárevezősben 2. helyezett, egypárevezősben pedig 3. helyezett Benda Orsolya (12.b).

Az U18-as sakkcsapat Európa-bajnokságon a magyar csapat tagjaként 5. helyezett Kántor Gergely (12.c). Gergő 7 játszmából 5,5 pontot szerzett, ezzel megkapta a legjobb elsőtáblásnak járó díjat.

Jó tanuló, jó sportoló

2017. október 25-én adták át az óbudai Esernyős rendezvényközpontban a 2017/18-as tanévre megítélt "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és elismerő okleveleket. Kilenc árpádos diák is volt a díjazottak között. tovább olvasom »

A 100 legjobb gimnázium

Iskolánk (a több mint 1000 középfokú oktatási intézmény közül) idén a 40. helyen szerepel a HVG A 100 legjobb gimnázium 2018 című kiadványának rangsorában. tovább olvasom »