Diákok eredményei 2017/18 | Óbudai Árpád Gimnázium
1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2017/18

Diákok eredményei 2017/18

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2017/18-as tanévben.
Az oldalt folyamatosan frissítjük.

ANGOL NYELV:
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Nagy Ádám és Peőcz Krisztián (12.b), tanáraik Belley Kinga (NÁ) és dr. Széllné Hajdú Indira (PK).
Az OÁTV (Országos Általános iskolai Tanulmányi Verseny) országos döntőjében 5. helyezett Radnai Réka (7.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira, 20. helyezett Kovács Dominik (7.b), tanára Pápai Éva.
A barcsi Országos angol nyelvi verseny országos döntőjében 11. helyezett Németh Emília Róza (10.a), tanára Lienhardt Krisztina.
A Jane Haining angolverseny országos döntőjében 4. helyezett Járai Luca (8.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira.
A World Youth Essay Competition nemzetközi esszéíró verseny döntőjében szerepelt Fenyő Csillag (10.a), tanára Lienhardt Krisztina.

BIOLÓGIA:
OKTV (II. kategória) 8. helyezett Tóth Balázs (12.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.
OKTV
(I. kategória) 40. helyezett Bereti Szanna (11.d), tanárai Kis Róbert és Tarlós Péter.
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Bojtor Bence és Könczöl János (11.a), tanáruk Kis Róbert.
Az Árokszállásy Zoltán biológiaverseny országos döntőjében 5. helyezett Tóth Balázs (12.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.

ÉNEK-ZENE:
Az országos Rajeczky Benjámin gregorián versenyen a nyolcadikosok kórusa ezüst minősítést érdemelt ki, tanáruk Kúnné Kocsis Erzsébet.
A Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny fővárosi fordulójában Kiemelt Arany minősítést szerzett, így a verseny országos döntőjébe jutott Siklós Csenge (12.c), tanára Orosz Erzsébet.

FIZIKA:
A 48. Nemzetközi Fizikai Diákolimpián résztvevő magyar csapat tagjaként ezüstérmet nyert, az Eötvös fizikaversenyen II. díjat kapott Marozsák Tóbiás (12.b), tanárai Gärtner István, dr. Vankó Péter és dr. Mezei István.
A Kunfalvi Rezső fizika diákolimpiai válogatóversenyen 1. helyen végzett Marozsák Tóbiás (12.b), tanárai Gärtner István és dr. Vankó Péter. Tóbiás ezzel bekerült a májusi moszkvai Európai Fizikai Diákolimpián és a júliusi lisszaboni Nemzetközi Fizikai Diákolimpián induló magyar csapatba.
OKTV (II. kategória) 4. helyezett
Marozsák Tóbiás (12.b), tanára Gärtner István.
Az OKTV (II. kategória) II. fordulójába jutott Peőcz Krisztián és Rátkai Petra (12.b), tanáruk Gärtner István.
A Hatvani István fizikaverseny országos döntőjében 5. helyezett Andó Lujza (9.b) és Marozsák Tádé (10.b), 6. helyezett Dózsa Levente (8.b) és Virág Levente (9.b), tanáraik Czinki József (DL), Gärtner István (MT) és Kürtösi Balázs (AL, VL).
A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 9. helyezett Marozsák Tádé (10.b), 37. helyezett Nagy László (9.d),tanáruk Gärtner István.
Az Öveges József fizikaverseny országos döntőjében 55. helyezett Picciano Alisia (8.b), tanára Czinki József.
A Jedlik Ányos fizikaverseny országos döntőjében 6. helyezett Virág Levente (9.b), 52. helyezett Szépfalvi Gergely (7.b), tanáruk Kürtösi Balázs.
Az Abacus matematikai lapok fizika pontversenyében 5. helyezett Dózsa Levente (8.b), tanára Czinki József.

FÖLDRAJZ:
A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 10. helyezett Sax Anna, 14. helyezett Rosza Réka (8.c), tanáruk Nánay Mihály, 13. helyezett Benedek Eszter (10.b), tanára Sziliné Dienes Irén.
A Kovács János földrajzverseny országos döntőjében 5. helyezett Benedek Eszter (10.b), tanára Sziliné Dienes Irén.
A HunGeo angol nyelvű földrajzverseny (egyben földrajz diákolimpiai válogatóverseny) országos döntőjében 8. helyezett Benedek Eszter (10.b), tanára Sziliné Dienes Irén.
A Jakucs László nemzetközi földrajzverseny országos döntőjében 5. helyezett Benedek Eszter és Szebeni Réka (10.b), tanáruk Sziliné Dienes Irén.

INFORMATIKA:
OKTV (I. kategória: alkalmazás) 30. helyezett Peőcz Krisztián (12.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
OKTV (II. kategória: programozás) 30. helyezett Peőcz Krisztián (12.b), 45. helyezett Marozsák Tóbiás (12.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
Az OKTV (II. kategória: programozás) II. fordulójába jutott Varga Levente (12.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében (a 9-10. osztályosok között) 8. helyezett Varga Péter (9.b), 13. helyezett Rátki Barnabás (10.b), 20. helyezett Tóth Gellért (9.b), 28. helyezett Szalay-Tóth Gábor (10.b), 65. helyezett Gembela Gergely (10.b), 78. helyezett Virág Levente (9.b), (a 7-8. osztályosok között) 23. helyezett Fodor Róbert (8.b), 26. helyezett Horváth Ábel (8.b), 35. helyezett Kozári Dominik (8.b), tanáraik Kürtösi Balázs (RB), Sztojcsevné Fekete Mária (FR, HÁ, KD, TG, VP, GG, SzTG) és Vargáné Szukics Sarolta (VL). Varga Péter teljesítményével jogot szerzett arra, hogy részt vegyen a Közép-európai Informatikai Diákolimpia (CEOI) válogatóversenyén.

KÉMIA:
OKTV
(I. kategória) 19. helyezett Marozsák Tóbiás (12.b), tanára Tajtiné Váradi Emőke.

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM:
Dráma OKTV
8. helyezett Tóth Balázs (12.b), tanára Molnárné Vámos Katalin.
A dráma OKTV II. fordulójába jutott János Zsuzsa (12.b), tanára Molnárné Vámos Katalin.
A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 8. helyezett az Icikepicikét nagyobb pockok nevű csapat: Kövécs Laura, Lakatos Lili, Lepenye Angyalka és Németh Anna (8.a), tanáruk Lőrincz Andrea.
A Szép Magyar Beszéd (Kazinczy-) verseny országos döntőjében 18. helyezett Siklós Csenge (12.c), tanára Móczárné Köves Eszter.
A “Hazafias költészet a magyar irodalomban” című kárpát-medencei szavalóversenyen az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetségének Elnöksége díszoklevelét és a zsűri különdíját kapta Boldvai Emese (12.d), tanára Feketéné Kovács Anikó.
Az országos Janikovszky Éva meseíró pályázaton különdíjban részesült Svarcz Enikő (9.c), tanára Molnárné Vámos Katalin.

MATEMATIKA:
OKTV
(III. kategória: speciális matematika tagozatosok) 14. helyezett Marozsák Tóbiás (12.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.
Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében 19. helyezett Peőcz Richárd (9.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta, dr. Vajda István és Zombori Anna.
A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 22. helyezett Mohay Lili (8.b), tanárai Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes, 34. helyezett Hangodi Hajnalka, 41. helyezett Gao Ádám és (7.b), tanáraik Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 38. helyezett Rassai Erik, 46. helyezett Varga Péter (9.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária és Zombori Anna.
A Kenguru matematikaversenyen országos 1. helyezett Virág Levente (9.b), 6. helyezett Peőcz Richárd (9.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, dr. Vajda István és Zombori Anna; 6. helyezett Szalay-Tóth Gábor (10.b), tanárai Meszlényiné Róka Ágnes és Számadó László; 9. helyezett Nagy Gábor (11.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta, Koncz Levente és Zombori Anna.
A Bolyai matematikai csapatverseny országos döntőjében 2. helyezett a Laplace nevű csapat: Erdélyi Dominik, Marozsák Tóbiás, Szalai László és Varga Levente (12.b), tanáraik Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.
Az Abacus matematikai lapok pontversenyében 7. helyezett Radnai Réka (7.a), 11. helyezett Tankó Beatrix, 16. helyezett Karádi Virág, 18. helyezett Nagy Mihály (7.b), tanáraik Czinki József (TB, NM), Izsáné Deák Mária (RR), Kézér Ildikó (TB, KV, NM) és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (KV); 8. helyezett Mohay Lili, 16. helyezett Bánó Bulcsú, 20. helyezett Kozári Dominik (8.b), tanáraik Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes.

MŰVÉSZETTÖRTÉNET:
Az OKTV II. fordulójába jutott Kardos Orsolya (12.a), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.

NÉMET NYELV:
Az OÁTV (Országos Általános iskolai Tanulmányi Verseny) országos döntőjében 13. helyezett Gizella Gréta (7.c), tanára Magyar Margit.
A német nemzetiségi versmondóverseny országos döntőjébe jutott (de azon nem tudott részt venni) Kirchhof Gréta (11.c), tanára Magyar Margit.

TESTNEVELÉS, SPORT:
A judo diákolimpia országos döntőjében 2. helyezett Adorjáni Gergely (8.b).
A sakkcsapat diákolimpia országos döntőjében 5. helyezett fiúcsapatunk: Geresdi-Horváth Ágoston (10.b), Kántor Gergely (12.d), Kelemen Szabolcs (8.b), Valaczkai Dávid (12.b), Vörösvácki András (11.d). A csapat edzője: Medvegy Zoltán.
A sakk diákolimpia országos döntőjében (lány egyéni III. korcsoport) 10. helyezett Sándor Anna (7.c).
A duatlon diákolimpia országos döntőjében 6. helyezett Illés Gergő (8.a).
Az augusztusi szlovákiai U17-es kézilabda Európa-bajnokságon bronzérmes magyar válogatott tagja volt Tóth Nikolett (10.b).
A budapesti vizes világbajnokságon a szinkronúszás csapatversenyben a magyar válogatott tagjaként 15. helyezett Kertai Lili (11.c).
Az U18 sakkcsapat Európa-bajnokságon a magyar csapat tagjaként 5. helyezett Kántor Gergely (12.c). Gergő 7 játszmából 5,5 pontot szerzett, ezzel megkapta a legjobb elsőtáblásnak járó díjat.
A felnőtt evezős országos bajnokságon kétpárevezősben 1. helyezett, négypárevezősben 2. helyezett, egypárevezősben pedig 3. helyezett Benda Orsolya (12.b).
A németországi felnőtt akrobatikus rock’n’roll Euróba-bajnokságon az ezüstérmes Sol Invictus nevű magyar csapat tagja volt Baráth Réka (12.a).
A felnőtt aerobik országos bajnokságon egyéniben és csapatban 1. helyezett, a portugáliai felnőtt aerobik világbajnokságon egyéniben 19., csapatban 4. helyezett Hajdú Kata (11.d).
Az U14 vízilabda országos bajnokságon 1. helyezett Szépfalvi Gergely (7.b).

TÖRTÉNELEM:
Az OKTV II. fordulójába jutott Kirchhof Gréta (11.c), tanára dr. Nánay Mihály.
A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjében 8. helyezett Sajti Konor (10.c), tanára dr. Nánay Mihály, 9. helyezett Szabó Csaba (8.c), tanára Kovácsik Antal.

EGYÉB:
Az Óbudai Egyetemen megrendezett XLVII. Tudományos Diákköri Konferencián I. díjban részesült Szentpéteri Liza (10.d).

 

 

Jó tanuló, jó sportoló

2017. október 25-én adták át az óbudai Esernyős rendezvényközpontban a 2017/18-as tanévre megítélt "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és elismerő okleveleket. Kilenc árpádos diák is volt a díjazottak között. tovább olvasom »

A 100 legjobb gimnázium

Iskolánk (a több mint 1000 középfokú oktatási intézmény közül) idén a 40. helyen szerepel a HVG A 100 legjobb gimnázium 2018 című kiadványának rangsorában. tovább olvasom »